Zamknij

Były reprezentant Polski objął siatkarską kadrę Niemiec. "To duże wyzwanie"

06.04.2022 15:16

Michał Winiarski został nowym trenerem męskiej reprezentacji Niemiec w siatkówce. Trener Trefla Gdańsk, a wcześniej wielokrotny reprezentant Polski, zastąpi Andreę Gianiego, który z kolei objął kadrę Francji.

Michał Winiarski objął siatkarską kadrę Niemiec. "To duże wyzwanie"
fot. Mateusz Jagielski/East News

Michał Winiarski został już przedstawiony przez niemiecką federację. - Bardzo się cieszę z możliwości pracy z reprezentacją Niemiec. To dla mnie duże wyzwanie. Niemcy mają świetny zespół, który jest silny na arenie międzynarodowej. Moim celem będzie dawać z siebie wszystko każdego dnia. Tego samego oczekuję od zawodników, bo wierzę, że codzienna praca na treningach zrobi taką różnicę, która pozwoli nam odnieść sukces - powiedział.

Winiarski jako zawodnik zdobył z reprezentacją złoto i srebro na mistrzostwach świata, wygrał Ligę Narodów, 3 razy był mistrzem Polski, a także wygrał Ligę Mistrzów. Po zakończeniu kariery zawodniczej został drugim trenerem PGE Skry Bełchatów. 4 czerwca 2019 roku zaprezentowano go jako nowego trenera Trefla Gdańsk.

Michał Winiarski trenerem kadry Niemiec

W obecnym klubie Winiarskiego gra dwóch reprezentantów Niemiec - Lukas Kampa i Moritz Reichert.

- Oprócz Moritza i Lukasa przez pierwszy rok pracowałem także z Rubenem Schottem. Uważam ich za bardzo profesjonalnych i pracowitych graczy. Jestem przekonany, że taka też jest mentalność całego zespołu. Jestem pewien, że praca z całym zespołem będzie świetna i nie mogę się doczekać tego zadania - podsumował "Winiar".

loader

RadioZET.pl/PAB