Zamknij

Wstrząsające wieści. Nie żyje trener polskiego klubu, zmarł nagle

27.05.2022 09:03

Michał Cichy nie żyje. Trener ŁKS Commercecon kilka dni temu trafił do szpitala po zawale serca, jednak lekarzom nie udało się uratować jego życia. Szkoleniowiec, który zaledwie kilka dni temu wywalczył z łodziankami brązowy medal mistrzostw Polski, zmarł w wieku zaledwie 45 lat.

Michał Cichy
fot. Twitter/ŁKS Commercecon

W wieku 45 lat zmarł nagle trener siatkarek ŁKS Commercecon Michał Cichy. Przyczyną śmierci szkoleniowca miał być zawał serca. Kilka dni temu trafił do szpitala, ale nie udało się uratować jego życia. Niespełna trzy tygodnie temu Cichy wywalczył z łódzkim zespołem brązowy medal mistrzostw Polski. 

O śmierci trenera poinformował w piątek klub z Łodzi, z którym Cichy był związany od wielu lat. "Niezwykle smutna informacja dotarła do nas wczoraj wieczorem. Odszedł od nas trener Michał Cichy. Ostatnie dni wszyscy mocno modliliśmy się i ściskaliśmy kciuki, gdy walczył o swoje zdrowie i życie. Niestety, swój ostatni mecz przegrał, pogrążając w żałobie rodzinę i nas wszystkich" – napisali przedstawiciele ŁKS Commercecon na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych.

Nie żyje Michał Cichy

Dodano, że odszedł nie tylko trener, wychowawca i pedagog, ale również dobry człowiek, serdeczny przyjaciel. "Nie znajdujemy słów, które mogą wyrazić nasz ból i smutek. Michał na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako ciepły, empatyczny człowiek, który wraz z nami budował siatkówkę w Łódzkim Klubie Sportowym" – podkreślono.

Z siatkówką był związany od ponad 20 lat. Był zaangażowany w reaktywację sekcji żeńskiej siatkówki w ŁKS. Z seniorskim zespołem przeszedł wszystkie szczeble rozgrywkowe od 3. ligi aż do ekstraklasy. W minionym sezonie jako pierwszy trener zdobył z ŁKS Commercecon brązowy medal mistrzostw Polski i prawo gry w Lidze Mistrzyń.

Cichy przejął drużynę ŁKS w lutym po Słowaku Michale Masku. W klubie odpowiadał też za szkolenie młodzieży. Pracował również jako nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Łodzi.

RadioZET.pl/PAP