,

Memoriał Wagnera 2021: Na którym miejscu polscy siatkarze? [TABELA]

11.07.2021 17:33

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera - TABELA. Na którym miejscu polscy siatkarze w klasyfikacji Memoriału Wagnera 2021? Memoriał Wagnera - TABELA, KLASYFIKACJA, RANKING. Które miejsce zajęli Polacy w Memoriale Wagnera?

Reprezentacja Polski siatkarzy
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera wrócił po dwuletniej przerwie. Ostatnia edycja odbyła się przed wybuchem pandemii koronawirusa, czyli w 2019 roku. Wówczas zwyciężyli Brazylijczycy. Tuż za nimi znaleźli się Polacy, Serbowie, a stawkę zamknęli Finowie.

Najwięcej zwycięstw w polskim turnieju siatkarskim mają sami biało-czerwoni, którzy ośmiokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Ostatnio wygrali w 2018 roku, po czym obronili tytuł mistrzów świata.

Memoriał Wagnera 2021 - TABELA: Na którym miejscu polscy siatkarze?

Memoriał Wagnera 2021 tradycyjnie gościł cztery zespoły. Poza zespołem Vitala Heynena w Krakowie wystąpili: Norwegia, Egipt i Azerbejdżan. Ci ostatni dołączyli do uczestników w ostatniej chwili, zmieniając Tunezję. W drużynie mistrzów Afryki odnotowano przypadki zakażenia koronawirusem.

Polscy siatkarze, dla których był to ostatni sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi, rozpoczęli zmagania w piątek, 9 lipca, meczem z Norwegią. W sobotę zmierzyli się z Azerbejdżanem, a w niedzielę, ostatniego dnia, zagrali z Egiptem.

loader

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera 2021 - TABELA:

  Reprezentacja: Liczba rozegranych meczów: Bilans setów: Punkty:
1. Polska 3 9-0 9
2. Egipt 3 6-5 5
3. Norwegia 3 5-6 4
4. Azerbejdżan 3 0-9 0

RadioZET.pl