Zamknij

Media: Wiadomo, co z Nikolą Grbicem po mistrzostwach świata

13.09.2022 14:42

W niedzielę Nikola Grbic poprowadził reprezentację Polski do wicemistrzostwa świata, co jest jego największym trenerskim sukcesem w karierze. Teraz portal sport.pl ustalił, jaka przyszłość czeka selekcjonera naszej kadry.

Nikola Grbic
fot. Artur Barbarowski/East News

W niedzielę reprezentacja Polski zagrała w finale mistrzostw świata po raz trzeci z rzędu. Tym razem jednak biało-czerwoni nie sięgnęli po tytuł, bowiem przegrali z Włochami 1:3, choć to właśni nasi siatkarze zwyciężyli pierwszego seta. W sumie Polska ma już w swoim dorobku pięć medali MŚ  - trzy złote (1974, 2014 i 2018) oraz dwa srebrne (2006 i 2022).

Jak poinformował w poniedziałek portal sport.pl. trener Nikola Grbic póki co nie tylko nie odejdzie z kadry, ale nie obejmie także żadnego klubu. Będzie chciał bowiem skupić się wyłącznie na reprezentacji. Przypomnijmy, że na wiosnę został zwolniony z Sir Sicoma Monini Perugia.

Znamy przyszłość Nikoli Grbica

- Nikola chce trochę odpocząć po intensywnym okresie, a następnie skupić się jeszcze bardziej na reprezentacji Polski - poinformował agent Grbica Georges Matijasevic.

Wyjaśniło się również, czy szkoleniowiec będzie renegocjował warunki kontraktu z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i ubiegał się o podwyżkę. Na ten moment Serb otrzymuje od federacji 130 tysięcy euro rocznie (około 50 tys. złotych miesięcznie).

Zdaniem sport.pl trenerowi odpowiadają obecne warunki umowy. Strony mają usiąść do negocjacji dopiero, gdy ta będzie wygasać, a więc po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

loader

RadioZET.pl/sport.pl