Zamknij

Mecz Ligi Narodów anulowany. Trener nie był w stanie skompletować drużyny

20.06.2022 16:39

Z powodu braku zawodników spotkanie Chiny - Francja w Lidze Narodów zostało anulowane, a mistrzowie olimpijscy wygrali walkowerem 3:0 - poinformowała w komunikacie Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB). Wszystko przez koronawirusa.

Mecz Chiny - Francja anulowany
fot. volleyballworld.com

"Ze względu na okoliczności medyczne związane z COVID-19 reprezentacja Chin nie jest w stanie wystawić sześciu zawodników na mecz, który miał się odbyć 22 czerwca w turnieju na Filipinach. FIVB potwierdza anulowanie tego spotkania i przyznanie zwycięstwa Francji 3:0" - napisano w komunikacie.

"FIVB przeprasza sportowców i kibiców za wszelkie niedogodności spowodowane odwołaniem meczu. Główną troską federacji jest ochrona zdrowia i dobrego samopoczucia zawodników, działaczy i fanów" - dodano.

Pierwszy odwołany mecz LN siatkarzy

To pierwsze odwołane spotkanie w tej edycji Ligi Narodów siatkarzy z powodu nadmiernej liczby zakażeń koronawirusem. Wcześniej istniało zagrożenie anulowania lub przełożenia starcia polskich siatkarek z Tajlandią, ale ostatecznie do żadnych zmian nie doszło. Wówczas mówiło się o nawet ośmiu zainfekowanych zawodniczkach z Azji.

Chińczycy pierwszy tydzień rywalizacji zakończyli z bilansem 1-3. W trzech pierwszych kolejkach przegrali po 1:3 z Iranem, Japonią oraz Słowenią, a potem sensacyjnie rozbili Brazylię 3:0.

W turnieju na Filipinach nie wystąpi reprezentacja Polski. Biało-czerwoni udali się do Sofii, gdzie zmierzą się z Brazylią, Australią, Kanadą oraz USA.

RadioZET.pl/FIVB