Obserwuj w Google News

Malwina Smarzek ma nowy klub. Obrała egzotyczny kierunek

Maciej Walasek
1 min. czytania
05.07.2022 18:51
Zareaguj Reakcja

Malwina Smarzek znalazła nowy klub. Siatkarka reprezentacji Polski podpisała kontrakt z brazylijskim zespołem Osasco Voleibol.

Malwina Smarzek
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News

Malwina Smarzek do marca tego roku była siatkarką Lokomotiwu Kaliningrad, ale w wyniku rosyjskiej inwazji na Ukrainę zawodniczka opuściła Rosję, wiążąc się z DevelopResem Rzeszów do zakończenia sezonu. Po zdobyciu wicemistrzostwa Polski w minionych rozgrywkach zawodniczka zaczęła rozglądać się za nowym pracodawcą.

Dziennikarze spekulowali, że Smarzek obierze egzotyczny kierunek i się nie mylili. Po plotkach łączących ją z Osasco Voleibol Clube brazylijska drużyna potwierdziła transfer Polki. Wykonano to w nietypowy sposób. Zamiast podgrzewać atmosferę, władze ekipy z Ameryki Południowej postanowiły od razu wyłożyć "kawę na ławę", prezentując wszystkie siatkarki na sezon 2022/23. W tym gronie nie zabrakło Smarzek.

Redakcja poleca

Malwina Smarzek w Osasco Voleibol Clube

Osasco Voleibol Clube to brazylijski team założony w 1993 roku. Od tego czasu pięciokrotnie świętował mistrzostwo kraju. Po raz ostatni w 2012 roku, gdy jednocześnie wywalczono Klubowe Mistrzostwo Świata. Dodatkowo klub cztery razy zdobywał Klubowe Mistrzostwo Ameryki Południowej oraz trzykrotnie sięgał po Puchar Brazylii.

RadioZET.pl