Zamknij

Magdalena Stysiak znalazła nowy klub. Polka zostaje w Serie A

19.05.2021 16:48

Magdalena Stysiak została nową siatkarką włoskiego zespołu Saugella Monza. Wcześniej spekulowano, że atakująca reprezentacji Polski przeniesie się do Turcji.

Magdalena Stysiak
fot. LUKASZ SZELAG/REPORTER

Magdalena Stysiak ostatnio występowała w klubie Savino Del Bene Scandicci. W ubiegłym tygodniu reprezentantka Polski podkreślała, że chciałaby opuścić Włochy i zagrać w lidze tureckiej, dzięki czemu zyskałaby nowe doświadczenie.

W związku z tym miała przenieść się do Turcji do Turk Hava Yollari Spor Kulub lub pozostać w Serie A, ale w innej drużynie. Ostatecznie Stysiak podpisała kontrakt z Saugella Monza, zawierając umowę do końca sezonu 2021/22.

loader

Magdalena Stysiak siatkarką Saugella Monza

- Dlaczego Monza? To świetny zespół, klub, fantastyczna organizacja. Lubię siedzibę, personel, trenera. Wszystko mi się tutaj podoba. Jestem bardzo młoda, ale mam też trochę doświadczenia z ostatnich dwóch sezonów w Serie A1. Moim zdaniem z Saugellą możemy spróbować wygrać wszystko, co się da - oceniła Polka, cytowana na oficjalnej stronie internetowej klubu.

W zakończonym w kwietniu sezonie Monza dotarła do półfinału fazy play-off, podobnie jak poprzedni klub Stysiak ze Scandicci. Tytuł wywalczyły siatkarki Imoco Volley z Conegliano.

RadioZET.pl