Obserwuj w Google News

Polskie siatkarki poznały rywalki w drugiej rundzie MŚ. Z kim zagrają?

1 min. czytania
30.09.2022 21:28
Zareaguj Reakcja

Serbia, Stany Zjednoczone, Niemcy i Kanada - z tymi drużynami reprezentacja Polski zmierzy się w drugiej rundzie grupowej MŚ siatkarek 2022. Wiadomo też, kto obok biało-czerwonych przeniesie się z Gdańska do Łodzi.

Polskie siatkarki poznały rywalki w drugiej rundzie MŚ
fot. Piotr Hukalo/East News

Reprezentacja Polski siatkarek już po trzech meczach była pewna awansu do drugiej rundy mistrzostw świata, które odbywają się w Polsce i w Holandii. Podopieczne Stefano Lavarniego pokonały Chorwację, Tajlandię oraz Koreę Południową, a w czwartek przegrały z Dominikaną 1:3. Przed nimi jeszcze sobotnie starcie z Turcją.

Po cztery najlepsze z każdej z grup przejdą do kolejnej fazy grupowej. Tym razem w stawce będzie aż osiem zespołów, ale wyniki z premierowej rundy będą zaliczone. To sprawia, że Polska, która może jeszcze nawet wygrać grupę, nie będzie drugi raz mierzyć się z Turcją. Dominikaną oraz Tajlandią, które również zapewniły już sobie promocję do najlepszej szesnastki turnieju. Z kim zagrają biało-czerwone?

Redakcja poleca

MŚ siatkarek 2022: Grupa Polek w 2. rundzie

Wszystko rozstrzygnęło się w piątek, na jedną kolejkę przed zakończeniem rywalizacji w grupie C, z którą połączą się biało-czerwone. W kluczowym spotkaniu Kanada pokonała Bułgarię i to drużyna z Ameryki Północnej zagra w kolejnym etapie. Już wcześniej awans miały zagwarantowany ekipy USA, Niemiec i broniącej tytułu Serbii. Odpadł Kazachstan i właśnie przyjezdne z Bałkanów.

Nieznana jest jeszcze kolejność drużyn w obu grupach, dlatego nie można jeszcze określić terminarza grupy F. Cała ósemka o przejście do ćwierćfinału grać będzie w Łodzi. Ten cel zrealizują cztery najlepsze zespoły.

RadioZET.pl