Obserwuj w Google News

Magdalena Stysiak wraca do kadry. Znamy skład Polek na MŚ siatkarek

2 min. czytania
20.09.2022 08:00
Zareaguj Reakcja

Stefano Lavarini powołał 14-osobową kadrę na wrześniowo-październikowe mistrzostwa świata siatkarek 2022 w Polsce i w Holandii. Do drużyny powraca Magdalena Stysiak, natomiast brakuje Malwiny Smarzek.

Magdalena Stysiak
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Magdalena Stysiak nie brała udziału w pierwszej części sezonu z powodu urazu i nie występowała w Lidze Narodów siatkarek 2022. Zarówno ona, jak i druga wielka nieobecna Malwina Smarzek deklarowały, że będą do dyspozycji na najważniejszą tegoroczną imprezę, mistrzostwa świata, które w dniach 23 września - 15 października odbędą się w Polsce i w Holandii. Ostatecznie tylko pierwsza z pań będzie brana przy ustalaniu kadry na ten turniej.

W drużynie znalazła się jedna nowa postać. To atakująca Monika Gałkowska, która w trakcie minionego sezonu klubowego w lutym przeniosła się z Energi MKS-u Kalisz do włoskiej Perugii.

MŚ siatkarek 2022: Skład Polek

- Obserwowałem Monikę podczas jej gry w Serie A. Uważam, że jej umiejętności mogą być użyteczne dla naszej drużyny. Rozmawiając z nią, zobaczyłem, że jest naprawdę zmotywowana do pracy i podjęcia próby stania się częścią naszej drużyny na nadchodzące mistrzostwa świata – powiedział Lavarini cytowany na oficjalnej stronie PZPS.

Redakcja poleca

Przypomnijmy, że w Lidze Narodów Polki rywalizowały bez klasycznej atakującej. Stysiak i Smarzek zmagały się z kontuzjami, a Gałkowska nie znalazła uznania szkoleniowca. Na tej pozycji Stefano Lavarini widział najczęściej Olivię Różański i Martynę Czyrniańską, ale na zmianach występowała tam nawet Zuzanna Górecka. To nominalne przyjmujące.

Polki zainaugurują udział w czempionacie 23 września meczem z Chorwacją, który zagrają w holenderskim Arnhem. Następnie wrócą do Polski, gdzie w Gdańsku podejmą reprezentacje Tajlandii, Korei Południowej, Dominikany i Turcji. Kolejna faza mistrzostw odbędzie się w Łodzi i Rotterdamie. Dwa mecze ćwierćfinałowe i jeden z półfinałów przeprowadzone będą w Gliwicach. Finał turnieju zaplanowano na 15 października w Apeldoorn.

Skład reprezentacji Polski na MŚ siatkarek 2022:

  • rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
  • środkowe: Klaudia Alagierska-Szczepaniak, Agnieszka Korneluk (Kąkolewska), Anna Obiała (Stencel), Kamila Witkowska
  • przyjmujące: Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Olivia Różański, Weronika Szlagowska
  • atakujące: Monika Gałkowska, Magdalena Stysiak
  • libero: Maria Stenzel, Aleksandra Szczygłowska

RadioZET./pzps.pl