,

ME siatkarek: Wiemy, ile zarobiły Polki. Rekordowa pula nagród turnieju

09.09.2019 17:18

Wiemy już, ile zarobiły Polki za zajęcie czwartego miejsca na mistrzostwach Europy siatkarek. Pula nagród turnieju okazała się rekordowa, ale czy dla biało-czerwonych?

Polskie siatkarki
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

50 tysięcy euro - tyle zarobiły polskie siatkarki za zajęcie czwartego miejsca na mistrzostwach Europy. Chociaż pula nagród turnieju (łącznie 750 tysięcy euro) okazała się rekordowa, to premia zdobyta przez biało-czerwone wciąż nie może zachwycać.

ME siatkarek: Wiemy już, ile zarobiły Polki. Rekordowa pula nagród turnieju

Najbogatsze z finału w Turcji wyjechały triumfatorki turnieju. Serbki zgarnęły lwią część pełnej kwoty, bo aż 400 tysięcy euro. Turczynki, które otrzymały srebrny medal ME, zarobiły 200 tysięcy, zaś pogromczynie Polek w meczu o trzecie miejsce, Włoszki, 100 tysięcy.

Przypomnijmy, że polskie siatkarki zajęły czwartą lokatę w turnieju po przegranych najpierw w półfinale z reprezentacją Turcji 1:3, a następnie w starciu o brązowy medal z Włochami 0:3.

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została wybrana atakująca Serbek, Tijana Boskovic, zaś najwięcej punktów na całej imprezie (196) zdobyła Włoszka, Paola Egonu. Tuż za 20-letnią przyjmującą uplasowała się Malwina Smarzek-Godek, która punktowała na turnieju łącznie 168 razy.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl/MG

Logo radiozet Dzieje się