,

ME siatkarek: Polki uniknęły potęgi. Hiszpania rywalem biało-czerwonych w 1/8 finału

29.08.2019 23:06

Reprezentacja Polski wygrała z Włochami 3:2 (25:14, 19:25, 13:25, 25:21, 15:12) w ostatnim meczu fazy grupowej ME siatkarek i z drugiego miejsca awansowała do 1/8 finału. W niej zmierzy się z czwartą ekipą grupy D, Hiszpanią.

Polska - Hiszpania
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

To efekt regulaminu. "Normalnie" druga drużyny grupy B miała zmierzyć się w fazie pucharowej z trzecią ekipą grupy D, a to miejsce zajęła Słowacja, współgospodarz mistrzostw Europy. W takiej sytuacji jedna z tych drużyn musiałaby rozegrać mecz 1/8 finału na wyjeździe. Organizatorzy zadbali jednak, by tak się nie stało i Polki pozostaną w Łodzi, gdzie przyjedzie czwarta siła grupy D, Hiszpania. Słowaczki z kolei w Bratysławie podejmą Włochy.

Przed starciem z Italią podopieczne Jacka Nawrockiego plasowały się na 2. pozycji i "wpadały" na Rosję. Finalnie udało się przeskoczyć o jedną pozycję i uniknąć potęgi. Spotkanie z zespołem z Półwyspu Iberyjskiego powinno być znacznie łatwiejsze.

W Łodzi odbędzie się także mecz Niemcy - Słowenia. Zwycięzca tego meczu zagra w ćwierćfinale z lepszym z pary Polska - Hiszpania.

Jeśli Polki pokonają dwie najbliższe przeszkody, przeniosą się do Ankary, by tam walczyć o medale ME siatkarek 2019.

Polska - Hiszpania: Kiedy mecz 1/8 finału ME siatkarek?

Mecz Polska - Hiszpania w 1/8 finału ME siatkarek 2019 odbędzie się w niedzielę 1 września o godz. 20:30.

RadioZET.pl/KS