,

ME siatkarek: TABELA grupy B. Które miejsce zajmują Polki?

29.08.2019 22:50

ME siatkarek 2019 - tabela. Sprawdź, które miejsce zajmuje reprezentacja Polski w tabeli grupy B mistrzostw Europy. Aktualne zestawienie i klasyfikacja zespołów w "polskiej" grupie.

Tabela ME siatkarek 2019
fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mistrzostwa Europy siatkarek po raz pierwszy w historii odbywają się w czterech państwach. Poszczególne grupy toczą boje w Turcji (A), Polsce (B), na Węgrzech (C) i na Słowacji (D). Faza finałowa odbędzie się w Ankarze.

Polki są gospodyniami zmagań w grupie B, gdzie występują także Słowenia, Portugalia, Ukraina, Belgia i Włochy. Awans do 1/8 finału zapewnią sobie cztery drużyny, ale ważne będzie zajęcie jak najlepszego miejsca przed fazą pucharową, aby uniknąć starć z najmocniejszymi zespołami już w najlepszej szesnastce.

TABELA "polskiej" grupy ME siatkarek 2019

AKTUALNE WYNIKI, TERMINARZ I WSZYSTKIE GRUPY MŚ SIATKAREK

Reprezentacja Polski rozpoczęła turniej od zwycięstwa ze Słowenią 3:0, a następnie w takim samym stosunku ograła Portugalię. Potem przytrafił się trudny, ale również zwycięski mecz z Ukrainą 3:1. We wtorek podopieczne Jacka Nawrockiego przegrały z Belgią 2:3. W ostatnim meczu fazy grupowej pokonały Włoszki 3:2.

tabela 2
fot.

RadioZET.pl/KS