Zamknij

Polska przejmuje siatkarską Ligę Narodów. Czołowe drużyny zagrają w Gdańsku

05.04.2022 13:51

Spotkania trzeciego weekendu siatkarskiej Ligi Narodów odbędą się na początku lipca w Gdańsku - poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej. Wcześniej imprezę miała zorganizować Rosja, ale została wykluczona z międzynarodowej rywalizacji z powodu wojny w Ukrainie.

Liga Narodów siatkarzy w Gdańsku
fot. SYLWIA DABROWA/Polska Press/East News

Siatkarska Liga Narodów odbędzie się w dniach 7 czerwca - 24 lipca. Faza interkontynentalna zakończy się 10 lipca, a w ramach pierwszej rundy każda z drużyn rozegra 12 meczów. Wykluczoną Rosję zastąpiła Tunezja. Biało-czerwoni rywalizować będą kolejno w Ottawie, Sofii i Gdańsku.

Ta ostatnia miejscowość przejęła organizację turnieju właśnie od Rosji, o czym poinformował PZPS w mediach społecznościowych.

Liga Narodów w Gdańsku. Kto wystąpi?

"Mamy wspaniałą wiadomość dla biało-czerwonych Kibiców. W dniach 5-10 lipca Ergo Arena i Gdańsk gościć będą rozgrywki trzeciego tygodnia siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn!" - napisano w komunikacie.

Do Polski przyjadą cztery drużyny: Iran, z którym zawsze gra się trudno, "koszmar" biało-czerwonych Słownia oraz Holandia i Tunezja. Niestety w tych spotkaniach nie zobaczymy już wieloletniego kapitana reprezentacji Michała Kubiaka, który zakończył karierę w drużynie narodowej.

Mecze Polski w turnieju LN w Gdańsku

05.07.2022, Iran - Polska
07.07.2022, Polska - Słowenia
08.07.2022, Polska - Holandia
09.07.2022, Polska - Tunezja

loader

RadioZET.pl