Zamknij

Liga Narodów bez polskiej gwiazdy. Gigantyczne problemy kadry Lavariniego

18.05.2022 12:21

Magdalena Stysiak z powodu kontuzji kolana nie wystąpi w tegorocznej Lidze Narodów siatkarek - poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej. Bez wcześniej niepowołanej Malwiny Smarzek w składzie pozostały już tylko dwie nominalne atakujące, co oznacza problemy kadrowe nowego selekcjonera reprezentacji Polski Stefano Lavariniego.

Reprezentacja Polski siatkarek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Reprezentantka Polski Magdalena Stysiak z powodu kontuzji kolana nie wystąpi w tegorocznym cyklu Ligi Narodów - poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej. W składzie zostały tylko dwie nominalne atakujące: Karolina Drużkowska i Weronika Sobiczewska.

Stysiak krótko po zameldowaniu się na zgrupowaniu w Szczyrku zasygnalizowała kłopoty zdrowotne i została poddana badaniom. "W wyniku przeprowadzonych badań obrazowych i badań fizykalnych lewego kolana stwierdzono, że aktualny stan zdrowia tymczasowo wyklucza zawodniczkę z udziału w treningach i zawodach. Magda po przejściu badań specjalistycznych wymaga intensywnej rehabilitacji i działań medycznych, które doprowadzą ją do uczestniczenia w treningach i kolejnych meczach" - powiedział lekarz reprezentacji Krzysztof Zając.

Liga Narodów siatkarek bez Magdaleny Stysiak

Brak atakującej Vero Volley Monza oznacza, że selekcjoner Stefano Lavarini będzie miał do dyspozycji tylko dwie, zupełnie niedoświadczone zawodniczki na tej pozycji: Drużkowską i debiutantkę Sobiczewską. Wcześniej bowiem do kadry nie została powołana Malwina Smarzek.

Polki od 8 maja w Szczyrku przygotowują się do Ligi Narodów, ale dopiero w niedzielę dołączyła większość powołanych kadrowiczek, które najpóźniej kończyły sezon. Najpóźniej na zgrupowaniu pojawi się Joanna Wołosz, której klub A. Carraro Imoco Conegliano w najbliższą niedzielę w Lublanie czeka finał Ligi Mistrzyń.

24 maja w Gliwicach i dzień później w Nysie biało-czerwone rozegrają mecze kontrolne z Niemkami. Polki pierwszy turniej LN rozegrają w amerykańskim Shreveport-Bossier City. W nocy z 1 na 2 czerwca na inaugurację rozgrywek zmierzą się z Kanadą.

loader

RadioZET.pl/PAP