Obserwuj w Google News

Legionovia Legionowo - Chemik Police na inaugurację TAURON Ligi. Transmisja TV

2 min. czytania
27.10.2022 10:40
Zareaguj Reakcja

IŁ Capital Legionovia Legionowo - Grupa Azoty Chemik Police otworzy sezon 2022/23 w siatkówce kobiet. Policzanki, które bronią tytułu mistrzyń Polski zagrają na wyjeździe. Gdzie obejrzeć mecz w telewizji? - Czy ten skład jest mocniejszy od tego, którym kończyliśmy poprzednie rozgrywki? To się okaże po wynikach. Być może od początku nie będziemy grali tak, jak byśmy chcieli - powiedział trener Chemika Marek Mierzwiński. Transmisja TV i online meczu.

Chemik Police
fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East News

Grupa Azoty Chemik Police jako aktualne mistrzynie Polski rozpoczną walkę o obronę tytułu wyjazdowym starciem w 1. kolejce TAURON Ligi. Przed nową kampanią władze klubu postanowiły pozostawić na stanowisku trenera Marka Mierzwińskiego, który w lutym przejął stery po zwolnieniu Jacka Nawrockiego. Dzięki niemu siatkarki z Polic nie doznały porażki w fazie play-off, sięgając po dziesiąty mistrzowski tytuł w swojej historii.

Z drużyną mistrzyń Polski pożegnała się Aleksandra Lipska, Aleksandra Żurowska, a także Serbka Bojana Milenkovic. Z kolei ekipę zasiliły Joanna Sikorska, Monika Jagła, czy Brazylijka Maira Cipriano.

- Stawiamy w klubie na stabilizację, bo chcemy budować zespół, który będzie funkcjonował przez lata. Nie dokonujemy transferów na siłę - potwierdził Marchwiński.

Legionovia Legionowo - Chemik Police: Transmisja TV TAURON Ligi

Patrząc na IŁ Capital Legionovię Legionowo, to w tym zespole doszło do potężnej rewolucji w składzie. Piąta drużyna ostatnich rozgrywek straciła Olivię Różański, która była najlepszą atakującą i punkującą zeszłego sezonu.

Redakcja poleca

Na odejście zdecydowała się także Turczynka Yaprak Erkek, czy szkoleniowiec Alessandro Chiappini, którego zastąpił Paweł Kowal. Skład teamu z Legionowa postawił na młodych siatkarkach i dużym potencjale m.in.: Aleksandra Dudek, Paula Czerwińska i Magda Kubas.

Przypomnijmy, że Legionovia Legionowo zajęła czwarte miejsce w fazie zasadniczej, doznając jedynie sześciu porażek. Finalnie wywalczyła piątą pozycję.

Legionovia Legionowo - Chemik Police: Gdzie oglądać mecz na żywo?

Mecz Legionovia Legionowo - Chemik Police na żywo odbędzie się w czwartek 27 października o godzinie 17:30. Spotkanie będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport oraz online na Polsat Box Go.

RadioZET.pl