Obserwuj w Google News

Trener kadry zachwycony polskimi kibicami: "Jest kilka takich miejsc na świecie"

2 min. czytania
29.09.2022 19:41
Zareaguj Reakcja

Stefano Lavarini, trener reprezentacji Polski siatkarek, w dziewięć miesięcy zdążył już "zakochać się" w polskich fanach. - Jest tylko kilka takich miejsc na świecie. Takich kibiców nie spotyka się wszędzie - przyznał w rozmowie z portalem Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Lavarini zachwycony polskimi kibicami
fot. Piotr Hukalo/East News

Stefano Lavarini jako szkoleniowiec pracował już we Włoszech, Brazylii i w Korei Południowej, a od stycznia 2022 roku jest trenerem reprezentacji Polski siatkarek. Obecnie prowadzona przez niego drużyna rywalizuje w mistrzostwach świata, które częściowo odbywają się na terenie naszego kraju. Do tej pory w Gdańsku rozegrano dwa spotkania - z Tajlandią (3:0) oraz z Koreą Południową (3:0) i chociaż na trybunach Ergo Areny nie było kompletu, to kibice jak zwykle stanęli na wysokości zadania i żywiołowo dopingowali naszą kadrę. Pod wrażeniem ich zachowania był opiekun biało-czerwonych.

- Atmosfera na trybunach jest wspaniała, fantastyczna - przyznał Lavarini, cytowany przez portal pzps.pl. - Mogę ją porównać chyba tylko z tym, co widziałem w Brazylii, gdy pracowałem tam przez dwa lata. Ludzie są pełni emocji, siatkówka jest dla nich bardzo ważna, są żywiołowi. Tę pasję i zaangażowanie bardzo cenię, nie spotyka się tego wszędzie. Spodziewałem się tego w Brazylii, ale w Polsce to nadal dla mnie w pewnym sensie zaskoczenie. Północ Europy, zupełnie inny świat, niż gorąca Brazylia, prawda? Czuję się tu świetnie - dodał.

Redakcja poleca

Lavarini w superlatywach o kibicach

Włoski szkoleniowiec zdradził ponadto, że nasi fani oczarowali również jego brata. - Ludzie śledzą siatkówkę, mają mnóstwo pasji i nas wspierają. To jest naprawdę znakomite. Rozmawiałem kilka dni temu z moim bratem, który oglądał nasz mecz w telewizji. Był pod wielkim wrażeniem i mówił, że mi zazdrości, że mogę to poczuć na własnej skórze. Nie był w stanie tego wyrazić. To naprawdę miłe, jest tylko kilka takich miejsc na świecie, jak Polska. Takich kibiców nie spotyka się wszędzie. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy się cieszyć tym turniejem. Tymi meczami, każdym kolejnym dniem. I że cały kraj będzie z nas dumny, że damy kibicom dużo radości. Postaramy się dotrzeć w mistrzostwach tak daleko, jak to będzie możliwe - podkreślił.

Reprezentacja Polski jest już pewna awansu do drugiej rundy, także grupowej, MŚ siatkarek 2022. Ta część imprezy odbędzie się w Łodzi.

RadioZET.pl/pzps.pl