Zamknij

Dwie Polki w najlepszej drużynie kwalifikacji olimpijskich siatkarek

15.01.2020 13:28

Magdalena Stysiak i Joanna Wołosz znalazły się w najlepszej drużynie turnieju kwalifikacyjnego siatkarek do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 w Apeldoorn. Reprezentacja Polski przegrała w półfinale z Turcją i w Japonii nie wystąpi.

Dwie Polki w drużynie marzeń kwalifikacji olimpijskich
fot. CEV
loader

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Wołosz wyróżnia się na swojej pozycji, gdyż potrafi rozegrać piłkę w sytuacjach, w których inni nie potrafiliby nawet wystawić. Ma "szósty zmysł" do gry ze środkowymi nawet wtedy, gdy nie ma piłki dogranej do siatki. (...) W tym turnieju dodatkowo swoim blokiem doprowadzała rywalki do frustracji, które ze względu na jej słabsze warunki szukali jej strefy" - czytamy w uzasadnieniu.

Pochwały zebrała również najmłodsza z wyróżnionych, 19-letnia Magdalena Stysiak. "Jej wiek nie ma nic wspólnego z tym, jak gra. Uderza z wielka mocą zarówno w ataku, jak i w polu serwisowym, a do tego przy swoim wzroście - 202 cm - posiada umiejętności piłkarskie. W kwalifikacjach olimpijskich duet Stysiak i Malwina Smarzek-Godek dysponował zbyt dużą siłą ognia dla większości drużyn" - napisano.

Zuzanna Górecka tajną bronią Nawrockiego. 19-latka zachwyca także urodą [ZDJĘCIA]

Po dwie przedstawicieli w najlepszej drużynie turnieju w Apeldoorn mają też finalistki - Turczynki: libero Sigme Akoz oraz środkowa Eda Erdem i Niemki: przyjmująca Hanna Orthmann i atakująca Luisa Lippmann. Siódemkę uzupełnia środkowa drużyny narodowej Holandii (Niderlandów), Robin de Kruijf.

Awans na igrzyska olimpijskie wywalczyła reprezentacja Turcji, która w finale rozbiła Niemki 3:0, w półfinale po trzygodzinnym boju i obronie pięciu piłek setowych pokonała Polskę 3:2.

Drużyna marzeń kwalifikacji olimpijskich siatkarek w Apeldoorn:

Rozgrywająca: Joanna Wołosz (Polska)
Przyjmujące: Hanna Orthmann (Niemcy), Magdalena Stysiak (Polska)
Środkowe: Eda Erdem Dündar (Turcja), Robin De Kruijf (Niderlandy)
Atakująca: Louisa Lippmann (Niemcy)
Libero: Simge Akoz (Turcja)

RadioZET.pl/CEV