Zamknij

Kiedy finał MŚ siatkarzy 2022? O której godzinie zagrają Polacy?

11.09.2022 20:30

Finał MŚ siatkarzy 2022 - o której godzinie mecz Polaków? Kiedy zagrają biało-czerwoni? Kadra Nikoli Grbicia pokonała Brazylię 3:2 i awansowała do finału mundialu. Sprawdź, kiedy i o której zaplanowano mecz finałowy MŚ siatkarzy.

Kamil Semeniuk
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Polscy siatkarze zwyciężyli w sześciu z siedmiu wszystkich możliwych meczów na MŚ siatkarzy. Po wygraniu fazy grupowej biało-czerwoni bez większych problemów wygrali z Tunezją 3:0. O wiele trudniej było w ćwierćfinale MŚ, kiedy obrońcy tytułu zmierzyli się z USA. Ostatecznie Polacy byli górą po pięciosetowym boju.

W półfinale Polska mierzyła się z Brazylią, która w ćwierćfinale wygrała z Argentyńczykami 3:1. Jednak to nie był łatwy mecz i pierwszego finalistę wyłonił tie-break, w którym lepsi byli Polacy, którzy przypieczętowali trzeci finał siatkarskiego mundialu z rzędu.

O której finał MŚ siatkarzy 2022? Kiedy grają Polacy?

Obie drużyny walczyły wcześniej w finale dwóch poprzednich mistrzostw świata, w 2014 i 2018 roku, wygranych przez biało-czerwonych.

loader

Polacy zagrają w finale MŚ siatkarzy z lepszym z pary Włochy - Słowenia.

Finał MŚ siatkarzy 2022 odbędzie się w niedzielę 11 września o godzinie 21:00. Relacja na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl