Zamknij

Kamil Rychlicki otrzymał włoskie obywatelstwo. Będzie mógł zagrać dla Italii

Maciej Walasek
09.09.2022 12:36

Kamil Rychlicki otrzymał włoski paszport. Luksemburski siatkarz polskiego pochodzenia będzie mógł liczyć w przyszłości na powołanie do reprezentacji Italii.

piłka do siatkówki
fot. MIKOLAJ ZACHAROW/REPORTER/East News

Kamil Rychlicki to 25-letni siatkarz grający na pozycji atakującego i przyjmującego. W latach 2019-2021 był zawodnikiem Cucine Lube Civitanovy. Wówczas w sezonie 2019/20 został klubowym kolegą Mateusza Bieńka, który dołączył do włoskiej ekipy, pomagając środkowemu w zaaklimatyzowaniu się w nowej drużynie.

Kamil Rychlicki z włoskim paszportem

W 2020 roku Bieniek trafił do PGE Skry Bełchatów na zasadzie wypożyczenia. Z kolei rok później Rychlicki związał się z Sir Safety Conad Perugia, w którym gra do dziś. Na swoim koncie ma m.in. jedno mistrzostwo Włoch, trzy Puchary Włoch i złoty medal Klubowych Mistrzostw Świata. Trzykrotnie zostawał mistrzem Luksemburga.

Rodzice Kamila Rychlickiego również grali w siatkówkę. Jego ojciec, Jacek jest wicemistrzem Europy z 1983 roku. Srebrny medal zdobywał z reprezentacją Polski, w której wystąpił łącznie w 126 meczach.

Reprezentacja Włoch to jeden z półfinalistów MŚ siatkarzy. Italia w 1/2 finału zmierzy się ze Słowenią. W drugiej parze Polacy zagrają z Brazylią. Relacja z meczu Polska - Brazylia na żywo zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl