Zamknij

Jastrzębski Węgiel zmaga się z koronawirusem. Kolejni siatkarze zarażeni

03.02.2021 13:52

Jastrzębski Węgiel poinformował o dwóch siatkarzach, którzy zostali zakażeni koronawirusem. - Czują się dobrze i przechodzą chorobę łagodnie - podano w oficjalnym komunikacie.

Jastrzębski Węgiel
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

Jastrzębski Węgiel przeprowadził testy po wtorkowym meczu ze Stalą Nysa, który jastrzębianie we własnej hali 3:0. Pierwotnie to spotkanie miało zostać rozegrane w listopadzie, jednak wtedy też w śląskiej drużynie było ognisko koronawirusa.

- Tzw. ozdrowieńcy z naszej drużyny mogą nadal uczestniczyć w treningach. Kryzysowa sytuacja dotyczy sztabu szkoleniowego, w którym tylko jedna osoba, a mianowicie jeden z fizjoterapeutów, nie będzie objęta kwarantanną - podkreślił rzecznik klubu Marcin Fejkiel.

Jastrzębski Węgiel z powodu zakażeń nie zagrał w pierwszym – rozgrywanym w grudniu w Berlinie - turnieju grupowym LM, co skończyło się trzema porażkami walkowerem po 0:3 w setach i 0-75 w punktach z Zenitem Kazań, słoweńskim ACH Volley Lublana i niemieckim Berlin Recycling Volleys.

Koronawirus w Jastrzębskim Węglu

Polski zespół stracił szansę na awans do ćwierćfinału, jednak władze klubu i nowy trener Andrea Gardini, prowadzący drużynę od tygodnia, zapowiadali chęć udziału w zawodach w Kazaniu.

- Sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce mimo stosowania się zawodników, sztabu szkoleniowego oraz pracowników do zaleceń lekarzy i specjalistów, uregulowań ustawowych oraz wytycznych Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Wdrożyliśmy również własne działania profilaktyczne, nie tylko podczas meczów w jastrzębskiej hali, ale i w codziennym funkcjonowaniu klubu – dodał rzecznik.

Jastrzębianie w piątek mają – zgodnie z terminarzem – zagrać u siebie z Ślepskiem Malow Suwałki.

RadioZET.pl/PAP