Zamknij

Kolejne zakażenia w Jastrzębskim Węglu, koronawirus nie odpuszcza drużynie

Maciej Walasek
23.11.2020 14:08

Jastrzębski Węgiel poinformował o trzech kolejnych zakażeniach koronawirusem w swojej drużynie. Pozytywny wynik uzyskało dwóch siatkarzy i członek sztabu szkoleniowego. Kilka dni temu klub przekazał wiadomość o zarażeniach sześciu innych zawodników.

Jastrzębski Węgiel
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

- Po tym jak na początku minionego tygodnia w naszym zespole stwierdzono sześć przypadków zakażeń koronawirusem, drużyna i sztab szkoleniowy trafili na kwarantannę. W jej trakcie dwóch kolejnych zawodników i jeden przedstawiciel sztabu szkoleniowego zgłosili objawy chorobowe, mogące wskazywać na infekcję wirusem SARS-CoV-2. Na zlecenie klubu w niedzielę wykonano im dodatkowe testy. Wyniki były pozytywne – poinformował rzecznik jastrzębian Marcin Fejkiel.

Dodał, że osoby zakażone przechodzą chorobę łagodnie.

Jastrzębski Węgiel: Kolejne przypadki koronawirusa w klubie

Drużyna trenera Luke’a Reynoldsa 13 listopada wróciła z rumuńskiego Gałacza, gdzie pokonała miejscową Arcadę 3:0 i awansowała tym samym do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W niej rywalami jastrzębian będą rosyjski Zenit Kazań, słoweński ACH Volley Lublana oraz niemiecki Berlin Recycling Volleys. Rywalizacja ma się toczyć w dwóch turniejach – w grudniu w Berlinie i w lutym w Kazaniu.

Przełożone zostały najbliższe trzy spotkania ligowe śląskiej drużyny - z Aluronem CMC Wartą Zawiercie, Stalą Nysa i Asseco Resovią Rzeszów.

W październiku zakażonych było dwóch siatkarzy Jastrzębskiego Węgla.

RadioZET.pl/PAP