Zamknij

Jacek Nawrocki zwolniony z Chemika Police

28.02.2022 14:36

Jacek Nawrocki został zwolniony z posady trenera Grupy Azoty Chemika Police. Były selekcjoner reprezentacji Polski siatkarek prowadził klub przez zaledwie pięć miesięcy.

Jacek Nawrocki
fot. PAP

Jacek Nawrocki przestał być szkoleniowcem Chemika Police. W poniedziałek klub wydał oficjalny komunikat, informując o decyzji zarządu. W niedzielę policzanki przegrały w ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski z Legionovią Legionowo 2:3. Przyczyną zwolnienia było niezrealizowanie kilku celów.

- Nawrocki dołączył do drużyny przed rozpoczęciem bieżącego sezonu. Chemik pod wodzą byłego trenera reprezentacji Polski nie zrealizował postawionych celów, czyli zdobycia Superpucharu Polski, wyjścia z grupy Ligi Mistrzyń, zwycięstwa w Pucharze Polski, z którego policzanki odpadły po porażce w ćwierćfinale z IŁ Capital Legionovią Legionowo. Funkcję pierwszego trenera przejmie Marek Mierzwiński. Doświadczony szkoleniowiec pracuje w sztabie naszego klubu od wielu lal - czytamy w oświadczeniu.

Jacek Nawrocki zwolniony z Chemika Police

Jacek Nawrocki został trenerem Chemika Police we wrześniu zeszłego roku, zaraz po odejściu z żeńskiej kadry siatkarek, którą prowadził przez prawie sześć lat. Przed objęciem biało-czerwonych był szkoleniowcem PGE Skry Bełchatów, z którą świętował mistrzostwo i Puchar Polski (po dwa razy), a także zdobył brązowy i srebrny medal Ligi Mistrzów. W międzyczasie był trenerem reprezentacji Polski mężczyzn do lat 19 i 21.

loader

RadioZET.pl