Zamknij

Media: Jacek Nawrocki przejmie polski klub. Co z reprezentacją?

11.08.2021 17:01

Jacek Nawrocki wkrótce ma zostać nowym trenerem Grupy Azoty Chemika Police - donosi serwis 24kurier.pl. W tej chwili mistrzynie Polski przygotowują się do nowego sezonu pod okiem Marka Mierzwińskiego.

Jacek Nawrocki
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jacek Nawrocki w tym momencie przygotowuje reprezentację Polski siatkarek do mistrzostw Europy, które potrwają od 18 sierpnia do 4 września. Gospodarzami turnieju będzie Serbia, Chorwacja, Bułgaria i Rumunia. Przypomnijmy, że grupowymi rywalami biało-czerwonych są Niemki, Hiszpanki, Greczynki, Bułgarki i Czeszki.

Z kolei na polskim podwórku Grupa Azoty Chemik Police przygotowuje się do sezonu 2021/22 TAURON Ligi, gdzie staną do obrony tytułu mistrzyń Polski. Treningi przebiegają pod opieką Marka Mierzwińskiego, który w zeszłorocznych zmaganiach pełnił funkcję asystenta trenera. Polski szkoleniowiec zastąpił Ferhata Akbasa, który po zdobyciu mistrzostwa Polski pożegnał się z policzankami.

ME siatkarek 2021: Kiedy grają Polki? [TERMINARZ, PROGRAM, KALENDARZ]

Jacek Nawrocki trenerem Grupy Azoty Chemik Police? Co z reprezentacją Polski?

Do zaskakujących informacji dotarł serwis 24kurier.pl. Według portalu trenerem Chemika ma zostać Jacek Nawrocki. Paweł Frankowski prezes zespołu z Polic w rozmowie z portalem zaznaczył, że nazwisko szkoleniowca zostanie ogłoszone przed mistrzostwami Europy.

Nawrocki prowadzi reprezentację Polski siatkarek od 2015 roku. Na tę chwilę nie wiadomo, czy pożegna się z ekipą biało-czerwonych, czy będzie łączył obowiązki szkoleniowca kadry narodowej i zespołu TAURON Ligi. Być może europejski czempionat będzie jednocześnie ostatnim w roli selekcjonera.

loader

RadioZET.pl