Ile siatkarze zarobili za srebrny medal MŚ? Ta kwota nie robi wrażenia

12.09.2022 10:55

Siatkarze reprezentacji Polski wywalczyli srebrny medal mistrzostw świata 2022. Ten sukces nie przyniósł im jednak dużego zarobku. Sprawdź, jakie nagrody przygotowali dla zawodników organizatorzy.

Siatkarze reprezentacji Polski
fot. PAP/EPA

O nagrodach w MŚ w siatkówce 2022 poinformował portal news.italy-24.com. Zgodnie z jego informacjami Włosi, którzy pokonali w finale Polaków 3:1, zainkasowali 200 tysięcy dolarów do podziału. Biało-czerwonym przypadła dużo mniejsza kwota - 125 tysięcy dolarów. Brazylijczycy, którzy sięgnęli po brąz, otrzymali 75 tysięcy dolarów.

loader

Nagrody pieniężne za MŚ w siatkówce 2022

  • 1. miejsce, Włochy - 200 tysięcy dolarów
  • 2. miejsce, Polska - 125 tysięcy dolarów
  • 3. miejsce, Brazylia - 75 tysięcy dolarów

Trzeba przyznać, że nie są to duże premie, jeśli zestawimy je z innymi sportami. Dla przykładu Iga Świątek za triumf w US Open zarobiła aż 2,6 miliona dolarów. Piłkarze reprezentacji Włoch z kolei, którzy w 2021 roku sięgnęli po mistrzostwo Europy, otrzymali premię w wysokości aż 30,25 miliona euro.

Polacy krok od historycznego osiągnięcia

Reprezentanci Polski w niedzielę stanęli przed szansą na zdobycie trzeciego mistrzostwa świata z rzędu. W ten sposób chcieli powtórzyć wyczyn, który do tej pory udawał się jedynie Włochom i Brazylijczykom. To się jednak nie udało. Srebrny medal i tak należy jednak uznać za ogromny sukces.

RadioZET.pl