Obserwuj w Google News

Heynen znów zaskoczył. Tak zareagował na brązowy medal Polaków w LN

Maciej Walasek
1 min. czytania
24.07.2022 20:10
Zareaguj Reakcja

Vital Heynen w swoim stylu zareagował na sukces polskich siatkarzy. W niedzielę biało-czerwoni pokonali Włochów 3:0, zdobywając brązowy medal w Lidze Narodów.

Vital Heynen
fot. Filip Czyszanowski/Twitter screen

Reprezentacja Polski siatkarzy po blamażu z USA stanęła na wysokości zadania. Kiedy większość kibiców biało-czerwonych zastanawiała się, czy mistrzowie świata podniosą się po sobotnim spotkaniu, ekipa Nikoli Grbicia pokazała, że starcie z Amerykanami wymazała z głowy, nastawiając się na walkę z Italią o brąz.

Polacy grali z Włochami jak równy z równym, ale to Bartosz Kurek i spółka błyszczeli skutecznością w ataku, czy na zagrywce. Ostatecznie mistrzowie świata pokonali mistrzów Europy 3:0, zdobywając brązowy krążek Ligi Narodów.

Redakcja poleca

Vital Heynen pogratulował polskim siatkarzom brązowego medalu LN

Po zakończeniu spotkania odbyła się ceremonia medalowa, podczas której zawodnicy odebrali pamiątkowe krążki. Tuż po tym dał o sobie znać Vital Heynen. Jak poinformowali Sara Kalisz i Filip Czyszanowski z TVP Sport były selekcjoner polskiej kadry wyściskał się z każdym siatkarzem, gratulując sukcesu.

Przypomnijmy, że Vital Heynen nie zdołał zakwalifikować się z niemiecką kadrą siatkarek do fazy finałowej Ligi Narodów. Ostatecznie jego zespół uplasował się na dziesiątym miejscu.

RadioZET.pl