Obserwuj w Google News

Fabian Drzyzga kontuzjowany. Jak poważny jest uraz?

2 min. czytania
19.10.2021 08:33
Zareaguj Reakcja

Fabian Drzyzga złapał kontuzję, która może okazać się niezwykle poważna. W programie "Prawda Siatki" na YouTube głos w sprawie rozgrywającego zabrał jego ojciec, Wojciech, który zdradził szczegóły urazu.

Fabian Drzyzga
fot. YURI CORTEZ/AFP/East News

Fabian Drzyzga doznał urazu szyi, który wyeliminował go z gry w ostatnim meczu PlusLigi przeciwko Cerrardowi Enea Czarnymi Radom. O ile kontuzja nie wydaje się poważna, nowe informacje o stanie zdrowia rozgrywającego ujawnił Wojciech Drzyzga. Ojciec siatkarza w programie "Prawda Siatki" na YouTubie opowiedział o dolegliwościach syna.

- Z kontuzjami to jak z kontuzjami - nigdy nie wiadomo. Z niepoważnej może się zrobić poważniejsza, ale tutaj w tym wypadku to jest taka zapobiegliwość. On ma taką bolesność w szyi, ciężką do zdiagnozowania, bo przy szyi to tak, jak z kręgosłupem. Niby nic wielkiego. Natomiast sposób objawiania się tej kontuzji jest taki, że im dłużej trwa wysiłek i samo granie, tym jest gorzej. Kontuzję można rozgrzać i liczysz, że tam gdzieś przejdzie, a tutaj nie pozwala na to - zdradził.

Fabian Drzyzga z kontuzją szyi. Jak poważny jest uraz siatkarza?

Komentator i ekspert Polsatu Sport przyznał, że rozgrywający Asseo Resovii Rzeszów od wtorku spróbuje zacząć trenować.

Redakcja poleca

- Podejrzewam, że ma drobne przepukliny między kręgami. Ale nie jestem medykiem. Zadziałano w taki sposób, aby leczyć. Potrzebna jest przerwa. To jest taka kontuzja pt. "Można z nią żyć, tylko jak nagle zaczniesz robić cokolwiek, to ci wchodzi taki nieprzyjemny ból w szyję, który pewnie wszyscy znamy, jak się czasami źle położymy, czy gdzieś tam dziwnie przeskoczy i nie możemy sobie dać z tymi rady. Ruch tu nie pomaga, a leczenie i za chwilę rozpoczynanie treningu i zabiegi nie mają większego sensu. Do wtorku miał mieć zaleconą przerwę całkowitą. To jest trochę kontuzja jak z mięśniami brzucha. Wydaje mi się, że będzie wszystko w porządku. Od wtorku zaczyna próbować trenować - dodał.

Fabian Drzyzga wrócił do drużyny z Rzeszowa w 2020 roku, po tym jak razem z Lokomotiwem Nowosybirskiem zdobył mistrzostwo Rosji. W zakończonym sezonie reprezentacyjnym wspólnie z biało-czerwonymi sięgnął po srebrny medal Ligi Narodów i brąz mistrzostw Europy. W międzyczasie wystąpił na igrzyskach olimpijskich w Tokio, w którym Polacy odpadli w ćwierćfinale z Francją.

RadioZET.pl