Obserwuj w Google News

Dramat w rodzinie Michała Winiarskiego. Przygniatająca diagnoza

Maciej Walasek
1 min. czytania
29.09.2022 17:12
Zareaguj Reakcja

Joanna Winiarska-Belter cierpi na poważną chorobę. Siostra Michała Winiarskiego ujawniła diagnozę za pośrednictwem mediów społecznościowych. W przeszłości tak samo jak brat profesjonalnie grała w siatkówkę.

Michał Winiarski
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Joanna Winiarska-Belter w sezonie 1992/93 razem z Pałacem Bydgoszcz wywalczyła mistrzostwo Polski. Swoją miłość do siatkówki zaszczepiła w młodszym bracie, Michale, który będąc dzieckiem, oglądał mecze starszej siostry. Później Michał Winiarski wywalczył mistrzostwo i wicemistrzostwo świata z reprezentacją Polski, a aktualnie jest selekcjonerem reprezentacji Niemiec, a także trenerem Aluronu CMC Warta Zawiercie.

Jak przekazał portal Wirtualna Polska Joanna Winiarska-Belter po zakończeniu kariery została nauczycielską jednej z bydgoskich szkół. Jednocześnie pomagała innym działając charytatywnie.

Siostra Michała Winiarskiego choruje na nowotwór piersi

W środę siostra Michała Winiarskiego opublikowała post na Facebooku, w którym poinformowała o strasznej diagnozie. Była siatkarka ujawniła, że cierpi na złośliwego raka piersi z przerzutami do wątroby i kręgosłupa.

Redakcja poleca

"Świat mi się zatrzymał w jednej chwili, legł w gruzach po kilku słowach lekarza. Nagle wszystko przestało być ważne. Zaschło mi w gardle, serce zaczęło w jednej minucie bić jak oszalałe…Chciałam zadawać pytania co dalej i co teraz, ile mi zostało…? Gonitwa myśli nie pozwalała mi zbudować żadnego zdania…Znacie mnie nie od dziś. Wiecie, że jestem silna, pełna energii, mało co do tej pory potrafiło mnie złamać. I pomimo całej tej sytuacji nie poddam się i będę walczyć" - napisała.

RadioZET.pl