Obserwuj w Google News

Polski dwukrotny mistrz świata zmienił klub. Zagra w Aluronie CMC Warcie Zawiercie

2 min. czytania
01.07.2021 16:23
Zareaguj Reakcja

Dawid Konarski, polski dwukrotny mistrz świata w siatkówce, zamienił Cerrad Enea Czarnych Radom na Aluron CMC Wartę Zawiercie. - Ostatni sezon był dużo poniżej moich oczekiwań, więc mam nadzieję wrócić na zwycięską ścieżkę, grać w play-offach i walczyć do ostatniej piłki o medale - powiedział nowy atakujący "Jurajskich Rycerzy".

Dawid Konarski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Dawid Konarski, dwukrotny mistrz świata, został siatkarzem ekstraklasowego Aluronu CMC Warty Zawiercie. Doświadczony atakujący w minionym sezonie grał w Cerradzie Enea Czarnych Radom.

Jego zmiennikiem na tej pozycji w składzie będzie Mateusz Malinowski, który pozostał w klubie.

Redakcja poleca

Dawid Konarski zmienił klub. Zagra w Aluronie CMC Warcie Zawiercie

- Drużyna, która tutaj powstaje, była głównym powodem mojej decyzji. Wiedząc, jaki zespół się szykuje, chcę mu pomóc w walce o historyczny wynik. Nie ukrywam, że ostatni sezon był dużo poniżej oczekiwań moich i byłego klubu, więc mam nadzieję wrócić na zwycięską ścieżkę, grać w play-offach i walczyć do ostatniej piłki o medale – powiedział 31-letni Konarski, cytowany w klubowym komunikacie.

Cieszył się z jego pozyskania trener „Jurajskich Rycerzy” Igor Kolakovic.

- To bardzo doświadczony i wartościowy siatkarz, formatu reprezentacyjnego. Jestem pewny, że po ostatnim sezonie klubowym jest bardzo zmotywowany i chce się pokazać ze znacznie lepszej strony. Wie, jak zdobywać trofea i jak ważny jest duch drużyny – ocenił szkoleniowiec.

Prezes Aluronu: "Konarski trafia do nas po nieudanym sezonie. Będzie chciał coś udowodnić"

Zadowolenia nie ukrywał też prezes Aluronu CMC Kryspin Baran.

- Dwukrotnego mistrza świata nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dawid trafia do nas po niezbyt udanym sezonie, na dodatek pozbawiony szansy wyjazdu na igrzyska olimpijskie. Dlatego też jestem przekonany, że w naszych barwach, mimo bogatego CV, będzie chciał coś udowodnić - zauważył.

Redakcja poleca

Aluron CMC Warta Zawiercie: Kto przyszedł do klubu?

Wcześniej zawiercianie pozyskali portugalskiego rozgrywającego Miguela Tavaresa (Cuprum Lubin), środkowych Wiktora Rajsnera (Lechia Tomaszów Mazowiecki) i Michała Szalachę (Jastrzębski Węgiel) oraz libero Bartosza Makosia (Cuprum).

Po zakończeniu kilkumiesięcznego wypożyczenia do Grupy Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle wrócił przyjmujący Dominik Depowski.

Aluron zatrudnił też dwóch zagranicznych graczy na tę pozycję – Argentyńczyka Facundo Conte, który w latach 2013–2016 bronił barw bełchatowskiej Skry, a w ostatnich trzech sezonach występował w lidze brazylijskiej, i Serba Urosa Kovacevica (aktualny mistrz Chin w barwach BAIC Motor Pekin).

Aluron CMC Warta Zawiercie: Kto odszedł z klubu?

Miniony sezon Aluron CMC Warta zakończył na ósmym miejscu, co władze klubu uznały za wynik poniżej oczekiwań. Szkoleniowcem pozostał Kolakovic z Czarnogóry.

Po zakończeniu rozgrywek odeszli m.in.: Grzegorz Bociek (atakujący), Marcin Kania (środkowy), Amerykanin Garrett Muagututia (przyjmujący) oraz środkowi Flavio Gualberto z Brazylii i Patryk Czarnowski, który zakończył karierę.

RadioZET.pl/PAP