Andrea Gardini nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla

23.01.2021 08:59

Andrea Gardini został nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla. Włoch zastąpił na tym stanowisku Luke'a Reynoldsa.

Andrea Gardini
fot. Maciej Witkowski/REPORTER

Andrea Gardini podpisał z Jastrzębskim Węglem umowę do końca tego sezonu. Włoch zastąpi Luke'a Reynoldsa, który został zwolniony za niesatysfakcjonujący poziom gry zespołu i jego wyniki uzyskiwane w 2021 roku. Jastrzębianie w środę przegrali wyjazdowy ligowy mecz z Indykpolem AZS Olsztyn 1:3, a w sobotę podejmą tego samego rywala. Są wiceliderem tabeli PlusLigi z bilansem 14 wygranych i pięciu porażek.

- W poszukiwaniu następcy Luke’a kierowałem się dwoma kryteriami. Pierwsze z nich to dorobek i doświadczenie trenerskie nowego szkoleniowca, a drugie - dobra znajomość PlusLigi. Andrea Gardini spełnia oba te kryteria. Jastrzębski Węgiel zawsze walczy o najwyższe cele i nie inaczej jest w tym sezonie. Jestem przekonany, że z Andreą Gardinim na ławce trenerskiej jesteśmy w stanie je zrealizować - powiedział prezes Adam Gorol, cytowany w piątkowym komunikacie.

Andrea Gardini trenerem Jastrzębskiego Węgla

W sobotę śląski zespół poprowadzi tymczasowo Leszek Dejewski, od lat asystent kolejnych szkoleniowców. Włoch powinien zadebiutować w nowej roli podczas wyjazdowego spotkania z GKS Katowice 30 stycznia.

Andrea Gardini rozegrał w kadrze Włoch 418 meczów. Ma na koncie m.in. trzy tytuły mistrza świata oraz srebrny i brązowy medal olimpijski.

Jako trener asystował Andrei Anastasiemu w reprezentacji Polski, potem prowadził Indykpol AZS Olsztyn i kędzierzyńską Zaksę, z którą zdobył mistrzostwo Polski i awansował do Final Four Ligi Mistrzów.

RadioZET.pl