Obserwuj w Google News

Tragiczne wieści, nie żyje 21-letnia siatkarka. "Spełnił się najgorszy scenariusz"

2 min. czytania
08.11.2021 22:21
Zareaguj Reakcja

Aliya Chambikowa nie żyje. Utalentowana rosyjska siatkarka Ufimoczki Ufa zmarła nagle, w wieku zaledwie 21 lat. - W ostatnim miesiącu zdiagnozowano u niej powszechną, poważną chorobę. Niestety spełnił się najgorszy scenariusz - skomentował dramat rzecznik klubu.

Aliya Chambikowa
fot. Instagram/volleyufa

"Wydarzyła się wielka tragedia, odeszła Aliya Chambikowa, środkowa Ufimoczki Ufa. Składamy kondolencje rodzinie i przyjaciołom... Aliya Chambikowa miała 21 lat. Zmarła nagle z powodu choroby" - napisano na profilu w mediach społecznościowych zespołu z Ufy.

Jak informowano wcześniej, zawodniczka miała ostatnio problemy ze zdrowiem i zamiast rywalizować w kolejnym meczu Ufimoczek, udała się do szpitala.

Aliya Chambikowa nie żyje. 21-letnia rosyjska siatkarka zmarła nagle

Do całej sytuacji odniósł się w poniedziałek rzecznik prasowy rosyjskiego klubu, Denis Taipov.

Redakcja poleca

- Aliya zmarła 7 listopada. To dla nas duży szok, bardzo duża strata. Aliya była wspaniałą osobą, wesołą. W zespole miała doskonałe relacje ze wszystkimi. Trudno opisać słowami to, co się wydarzyło - powiedział w rozmowie z portalem sport-express.ru.

Rzecznik klubu Chambikowej: "Aliya zmarła na powszechną, poważną chorobę"

Od początku przedstawiciele klubu nie chcieli podać dokładnej przyczyny śmierci zawodniczki, dlatego szybko pojawiły się domysły, że być może jest to spowodowane zachorowaniem na COVID-19. W poniedziałek doniesieniom tym zaprzeczył jednak sam Taipov.

- Naradziliśmy się i postanowiliśmy, że klub nie będzie podawał przyczyny śmierci Aliyi. To sprawa osobista. Widziałem, że wielu w komentarzach pisze się o koronawirusie. Nie, to nie był COVID-19 - wyjawił i dodał, że przyczyną śmierci faktycznie była choroba, lecz zupełnie inna. - W ostatnim miesiącu zdiagnozowano u niej powszechną, poważną chorobę. Zdecydowaliśmy się tego nie nagłaśniać. Aliya opuściła ostatnią kolejkę i była w szpitalu. Niestety spełnił się najgorszy scenariusz - zakończył.

RadioZET.pl/sport-express.ru