Zamknij

Aleksandar Atanasijević walczy z koronawirusem

06.06.2020 12:40

Aleksandar Atanasijević, były siatkarz PGE Skry Bełchatów i lider reprezentacji Serbii, otrzymał pozytywny wynik badania na koronawirusa. Jego stan zdrowia jest dobry i leczenie odbywa w domu.

Aleksandar Atanasijević walczy z koronawirusem
fot. Vladimir Pesnya/SPUTNIK Russia/East News

Atanasijević w latach 2011-2013 bronił barw PGE Skry Bełchatów, z którą zdobył srebrny medal mistrzostw Polski i sięgnął po krajowy puchar. W Polsce, u boku Mariusza Wlazłego, jego talent dopiero rozkwitał, a w końcu zaowocował transferem do włoskiej Perugii, w której występuje do dziś. Właśnie w Italii, jednym w państw najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa, zastała go nowa sytuacja. Do rodzinnego Belgradu wrócił niedawno i to tam dowiedział się o zakażeniu.

Na początku maja, jeszcze w Perugii, Serb przeszedł operację kolana. - Gdyby nie to, moja odporność nie spadłaby i prawdopodobnie przechodziłbym zakażenie bezobjawowo. W szpitalu w Perugii, już po operacji, miałem łagodne zapalenie płuc. We Włoszech epidemia była o wiele silniejsza niż w Serbii, więc pięciokrotnie wykonywano mi test i wynik zawsze był negatywny. Zanim wróciłem do Belgradu, przebadałem się, aby nie podlegać kwarantannie - powiedział 28-latek w rozmowie z novosti.rs.

Atanasijević ma koronawirusa

Aktualnie stan zdrowia Atanasijevicia jest dobry. Ma lekką gorączkę, ale hospitalizacja nie była potrzebna i już od dwóch tygodni przebywa w domowej izolacji. Serb nie wie, gdzie i w jakich okolicznościach mógł się zarazić, bo przestrzegał wszystkich zasad kwarantanny.

- Nadal nie wiem, skąd go mam. Wiem, z kim miałem kontakt. Mam nadzieję, że nikogo nie zaraziłem. Myślę teraz o tym i chcę jak najszybciej wrócić do zdrowia - dodał siatkarz.

Posłuchaj podcastu

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/Sportowe Fakty