Obserwuj w Google News

Polska - Kolumbia: Problemy rywali Polaków. Policja rozpoczęła śledztwo

Maciej Walasek
1 min. czytania
21.06.2018 17:53
Zareaguj Reakcja

W kadrze Kolumbii nie dzieje się najlepiej. „The Guardian” informuje, że Carlos Sanchez, który dostał czerwoną kartkę w meczu z Japonią otrzymuje pogróżki na Twitterze. Kolumbijska policja rozpoczęła śledztwo w tej sprawie.

Reprezentacja Kolumbii na mundialu w Rosji
fot. PAP/EPA

MUNDIAL 2018: TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA 2018

Carlos Sanchez musiał opuścić boisko już w 3. minucie spotkania z Japonią. Kolumbijczyk celowo zagrał ręką w polu karnym ,a arbiter bez wahania ukarał go czerwoną kartką. Finalnie zespół z Ameryki Południowej przegrał z krajem z Kwitnącej Wiśni 1:2. Po tym zdarzeniu na Twitterze, zawodnik zaczął dostawać wiele pogróżek.

W mediach społecznościowych pojawiło się jego zdjęcie obok fotografii Andresa Escobara podpisane „Proponuję sen”. Na mundialu w 1994 roku Escobar strzelił bramkę samobójczą w meczu z USA. Po powrocie do kraju został zastrzelony.

Niecodzienny wyrzut piłki z autu. Irańczyk wykonał efektownego fikołka [WIDEO]

Chociaż większość kolumbijskich kibiców jest oburzona wpisem na temat swojego piłkarza, niektórzy z nich życzą mu śmierci.

- Jeśli Andres Escobar został zabity za samobója, to Carlos Sanchez powinien zostać zamordowany po czerwonej kartce – czytamy w jednej z odpowiedzi.

Kolumbijskie Blu Radio poinformowało, że policja wszczęła śledztwo, do którego został powołany specjalny zespół ds. cyberprzestępczości.

Polska - Kolumbia: Kiedy mecz?

Mecz Polska - Kolumbia odbędzie się 24 czerwca o godz. 20. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/MW