Obserwuj w Google News

Był skazany za korupcję. Jerzy Brzęczek powołał go do sztabu reprezentacji Polski

Maciej Walasek
1 min. czytania
14.07.2018 12:23
Zareaguj Reakcja

Jerzy Brzęczek powołał do pracy z reprezentacją Polski Andrzeja Woźniaka. Były kadrowicz, który ma być trenerem bramkarzy w przeszłości został skazany za korupcję.

Jerzy Brzęczek
fot. PAP

MUNDIAL 2018 - DRABINKA. SPRAWDŹ TERMINARZ MISTRZOSTW ŚWIATA

W tym tygodniu PZPN zaskoczył piłkarskie środowisko i powołał na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Nowy szkoleniowiec zaczął budować sztab szkoleniowy, w którym znaleźli się już m.in. Tomasz Mazurkiewicz i Leszek Dryja. Teraz 47-latek ujawnił kolejne nazwisko trenera, który zajmie się szkoleniem bramkarzy. Łódzki serwis „Gazety Wyborczej” podał, że wybór padł na Andrzeja Woźniaka.

Grzegorz Krychowiak wstawił zdjęcie z siłowni. Natychmiastowa reakcja fanów [FOTO]

- Zupełnie się tego nie spodziewałem. Gdy Jurek do mnie zadzwonił, byłem w szoku – mówił Woźniak, który w ostatnim czasie pracował w Widzewie Łódź.

We wrześniu 2009 roku Andrzej Woźniak został skazany na karę 2,5 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata za udział w aferze korupcyjnej. Były reprezentant Polski otrzymał także 30 tys. kary grzywny oraz zakaz pracy w profesjonalnym sporcie przez jeden rok. Były bramkarz sam poddał się karze.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW