Obserwuj w Google News

Paraolimpiada: Polscy sportowcy wrócili do kraju [ZDJĘCIA]

Andreas Nicolaides
1 min. czytania
20.03.2018 17:35
Zareaguj Reakcja

Polacy, którzy brali udział w zimowych igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczangu, wrócili do kraju. Biało-czerwoni przywieźli jeden medal - brąz wywalczył ścigający się na monoski alpejczyk Igor Sikorski w slalomie gigancie.

Igor Sikorski
fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Zdobyliśmy upragniony medal. Dokonaliśmy to, czego nie udało się w Soczi. To wielki sukces - podkreślił prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga.

W biało-czerwonej ekipie, która wylądowała we wtorek na warszawskim lotnisku Okęcie, nie było jej największego pechowca - Wojciecha Taraby. Parasnowboardzista podczas pierwszego treningu w Korei doznał urazu twarzoczaszki i w szpitalu olimpijskim przeszedł operację. Ze względów zdrowotnych do Polski wróci za ok. dwa tygodnie.

Polscy paraolimpijczycy wrócili do kraju

Krążek Sikorskiego to 45. medal paraolimpijski w historii dla Polski.

Impreza w Korei Płd. trwała w dniach 9-18 marca. Przystąpiła do niej rekordowa liczba 567 zawodników z 49 krajów - więcej niż kiedykolwiek w zimowych igrzyskach sportowców niepełnosprawnych.

Najwięcej medali zdobyli w niej Amerykanie - 36, w tym 13 złotych, 15 srebrnych i osiem brązowych. Polska z jednym brązowym uplasowała się na 25. pozycji w tej klasyfikacji.

Paraolimpiada: Powrót sportowców do Polski:

Paraolimpiada: Polscy sportowcy wrócili do kraju

RadioZET.pl/PAP/AN