Obserwuj w Google News

Znamy nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski. Jest decyzja PZPN

2 min. czytania
20.09.2023 08:15
Zareaguj Reakcja

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski. Prezes Cezary Kulesza zdecydował, że następcą Fernando Santosa będzie Michał Probierz.

Michał Probierz
fot. Wojciech Wojtkielewicz/Polska Press/East News

Reprezentacja Polski w piłce nożnej wreszcie ma nowego trenera. Wiadomość, na którą czekało wielu kibiców, została ogłoszona i była zgodna z oczekiwaniami. Od momentu zwolnienia Fernando Santosa wymieniano główne dwa nazwiska - Michała Probierza i właśnie Marka Papszuna. Ostatecznie wybrano tego pierwszego.

"Selekcjonerem reprezentacji Polski został Michał Probierz. To wybór najlepszy z możliwych. Życzę powodzenia nowemu trenerowi" - napisał Cezary Kulesza.

Michał Probierz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Probierz, o którym również było bardzo głośno, to z kolei zaufana osoba prezesa Kuleszy. Panowie mieli okazję pracować razem w Jagiellonii Białystok. Od niedawna ich drogi skrzyżowały się także w Polskim Związku Piłki Nożnej, gdy Kulesza zatrudnił Probierza w roli selekcjonera reprezentacji młodzieżowej.

Probierz w reprezentacji Polski. Czeka go bardzo trudne zadanie

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski stanie przed bardzo trudnym zadaniem. Kadra ma niewielkie szanse na bezpośredni awans do Euro 2024. W eliminacjach zajmuje przedostatnie miejsce w grupie, a do końca pozostały jeszcze tylko trzy kolejki. Nadzieją są baraże, do których trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Trener będzie mieć przed nimi cztery spotkania - z Wyspami Owczymi, Czechami i Mołdawią w el. Euro 2024 i towarzyskie starcie z Łotwą.

Celem nowego selekcjonera będzie też mentalne odbudowanie drużyny. Liczne afery, w tym niewyjaśniona z premiami od premiera za mistrzostwa świata, a także fatalne wyniki kompletnie rozbiły drużynę. Polska przegrała trzy z sześciu ostatnich meczów - na wyjeździe ulegała Czechom 1:3, Mołdawii 2:3 i Albanii 0:2. Nastrojów piłkarzy i kibiców nie poprawiło nawet zwycięstwo nad Niemcami w sparingu na PGE Narodowym.

Pierwszy test reprezentacji Polski pod wodzą Probierza już niebawem. 12 października biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Wyspami Owczymi.

Nie przegap