Zaginął znany piłkarz. Jest uwięziony pod gruzami w wyniku trzęsienia ziemi

Hubert Majewski
06.02.2023 14:58

Tureckie media zgodnie informują, że były piłkarz m.in. Chelsea i Newcastle Christian Atsu został uwięziony pod gruzami budynku, który zawalił się wskutek potężnego trzęsienia ziemi w Turcji. Służby rozpoczęły akcję poszukiwawczo-ratowniczą.

Christian Atsu
fot. Steven Hadlow/Pixathlon/REPORTER/East News

Turcja jest obecnie ofiarą ogromnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8. Wystąpiło ono na terenie Turcji i Syrii. Doszło do co najmniej 20 wstrząsów wtórnych. Prezydent Recep Erdogan na porannej konferencji prasowej poinformował o śmierci ponad 1000 osób. Niestety z każdą godziną dochodzą do nas informacje o kolejnych ofiarach.

Wstrząsające wieści z Turcji

Teraz tureckie media poinformowały, że Christian Atsu, były piłkarz m.in. Chelsea, czy Newcastle został uwięziony pod gruzami jednego z budynków, który zawalił się wskutek tragicznego trzęsienia ziemi. Reprezentant Ghany jest aktualnie piłkarzem Hataysporu. Jeszcze w niedzielę strzelił gola dla swojej drużyny.

Zobacz także: Przekazał tragiczne wieści. "Lekarze nie mogą już nic dla mnie zrobić"

Turecki "Star" informuje, że służby rozpoczęły akcję poszukiwawczo-ratowniczą, by odnaleźć 31-latka. Wcześniej informowano, że pod gruzami uwięziony jest dyrektor sportowy Hataysporu, Taner Savut.

Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa

Media donoszą, że podczas akcji wyciągnięto spod zawalonego budynku dwóch innych zawodników i członków personelu technicznego. Niestety oprócz Christiana Atsu uwięziony jest również bramkarz Yeni Malatyasporu, Ahmet Eyup.

Minister sportu tureckiego rządu Mehmet Kasapoglu podjął już decyzję o zawieszeniu wszelkich rozgrywek sportowych.

RadioZET.pl