,

Wybitny reprezentant może pożegnać się z kadrą. PZPN organizuje spotkanie

26.01.2023 19:02

Reprezentacja Polski ma w czerwcu rozegrać mecz towarzyski z Niemcami – poinformował dziennikarz Interii Sebastian Staszewski. Przy okazji tego spotkania możliwe jest oficjalne pożegnanie wybitnego kadrowicza, Jakuba Błaszczykowskiego.

Wybitny reprezentant może pożegnać się z kadrą. PZPN organizuje spotkanie
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jakub Błaszczykowski po raz ostatni zagrał w kadrze we wrześniu 2019 roku. Podobnie jak w przypadku możliwego meczu z Niemcami, spotkanie było rozgrywane w Warszawie, na Stadionie Narodowym. Wybitny reprezentant Polski i były kapitan kadry wszedł na boisko w 58. minucie spotkania z Austrią, a po niespełna 20 minutach musiał z niego zejść. Błaszczykowskiemu odnowiła się bowiem kontuzja.

Obecnie 108-krotny reprezentant Polski rehabilituje się po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Jak poinformował Sebastian Staszewski, PZPN ma pomysł na to, jak oficjalnie się z nim pożegnać.

„W czerwcu reprezentacja Polski ma zagrać towarzysko z Niemcami w Warszawie. Negocjacje trwają, są zaawansowane i na dziś szansa na taki sparing jest duża Przy okazji meczu z Niemcami poważnie rozważany jest pomysł pożegnania z kadrą Jakuba Błaszczykowskiego” – napisał Staszewski na Twitterze.

Kiedy gra reprezentacja Polski? 

W czerwcu odbędzie się też mecz eliminacji do Euro 2024, w którym rywalem Polski będzie Mołdawia. Wcześniej zagramy z Czechami i Albanią (24 i 27.03). Ewentualny mecz towarzyski mógłby się więc odbyć przed lub po spotkaniu eliminacyjnym. Nasza kadra rozegra je 20 czerwca.

Błaszczykowski rozegrał w kadrze 108 spotkań, w tym 28 meczów eliminacji do MŚ i 19 w eliminacjach do mistrzostw Europy. Na turniejach grał łącznie 9-krotnie: raz na mundialu i 8 razy w trakcie Euro. Do tego, piłkarz Wisły Kraków trzykrotnie wychodził na boisko w trakcie meczów Ligi Narodów i 48 razy podczas spotkań towarzyskich. 

loader

RadioZET.pl/PAB