Tak Ronaldo pomaga Turcji. Portugalczyk przekazał cenny przedmiot

08.02.2023 23:14

Cristiano Ronaldo kolejny raz pokazał, że ma gest. Portugalczyk postanowił zaangażować się w pomoc dla Turcji i podarował swojemu byłemu koledze z drużyny niezwykle cenny przedmiot na licytację, z której pieniądze zostaną przekazane potrzebującym.

Cristiano Ronaldo zaangażował się w pomoc Turcji
fot. FAYEZ NURELDINE/AFP/East News

We wtorek 7 lutego świat obiegła wstrząsająca informacja. W wyniku trzęsienia ziemi w Turcji życie straciło prawie 6 tys. osób. W kolejnych dniach bilans będzie pewnie rosnąć. Wszystko przez fakt, że wiele ludzi jest uwięzionych pod gruzami zawalonych budynków. Służby prowadzą akcje ratunkowe, by wydostać uwięzionych.

Zobacz także: Tragiczne doniesienia z Turcji. Pod gruzami znaleziono ciało 28-letniego piłkarza

Cristiano Ronaldo wsparł Turcję

Straty są ogromne, a Turcja mierzy się z jedną z największych tragedii ostatnich lat. W tym wszystkim stara się pomóc Merih Demiral. Turecki obrońca Atalanty zorganizował w sieci licytację, z której pieniądze trafią na rzecz ofiar trzęsienia ziemi.

Demiral otrzymał kilka koszulek od gwiazd piłki nożnej. Wśród nich są Paulo Dybala, Leonardo Bonucci, a także sam Cristiano Ronaldo. Portugalczyk przekazał swoją koszulkę Juventusu z autografem.

Wielki gest Ronaldo

"Właśnie rozmawiałem z Cristiano Ronaldo. Powiedział, że jest mu bardzo przykro z powodu tego, co wydarzyło się w Turcji" - napisał w mediach społecznościowych Demiral.

24-letni obrońca we wtorek pochwalił się, że koszulka Ronaldo osiągnęła cenę ponad 14,8 tys. euro, a licytacja nadal trwa, więc niewykluczone, że ta suma jeszcze wzrośnie.

loader

RadioZET.pl