Obserwuj w Google News

Van der Sar pokazał zdjęcie ze szpitala. To jego pierwsze słowa po wylewie

1 min. czytania
19.07.2023 11:22
Zareaguj Reakcja

Edwin van der Sar opublikował pierwsze zdjęcie ze szpitala i przekazał dobre wieści na temat swojego stanu zdrowia. "Z radością informuję, że nie przebywam już na oddziale intensywnej terapii" - napisał legendarny holenderski bramkarz.

Edwin van der Sar
fot. OZAN KOSE/AFP/East News

Edwin van der Sar miał wylew krwi do mózgu. O dramatycznych wydarzeniach, którym były bramkarz m.in. Manchesteru United, Juventusu i Ajaxu Amsterdam uległ podczas wakacji w Chorwacji, holenderski klub poinformował w piątek 7 lipca. Dyrektor tej ekipy trafił na odział intensywnej terapii w Splicie.

W kolejnych dniach z kliniki napływały bardziej optymistyczne wieści. 52-latek został przetransportowany do ojczyzny, ale i tam pierwotnie trafił na OIOM. Dopiero 11 dni po dramacie sportowiec opuścił ten odział i podzielił się z fanami pierwszymi przemyśleniami. Opublikował też fotografię ze szpitalnego łóżka.

Redakcja poleca

Van der Sar opuścił OIOM

"Przede wszystkim chcemy podziękować za wszystkie wspaniałe i wspierające wiadomości" - napisał w mediach społecznościowych. "Z radością informuję, że nie przebywam już na oddziale intensywnej terapii. Jednak nadal jestem w szpitalu. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu zostanę wypisany i rozpocznę kolejny etap powrotu do zdrowia" - dodał.

Edwin van der Sar jest jednym z najlepszych bramkarzy w historii. W reprezentacji Holandii rozegrał 130 spotkań i zajmuje 2. miejsce w tabeli wszech czasów za Wesleyem Sneijderem. Z Ajaxem i Manchesterem United wygrywał Ligę Mistrzów.

RadioZET.pl