Obserwuj w Google News

Uznana europejska liga zawieszona! Sprawy wymknęły się spod kontroli. "Terror"

2 min. czytania
20.09.2023 15:59
Zareaguj Reakcja

Sprawy w lidze cypryjskiej całkowicie wymknęły się spod kontroli. Po ostatnim incydencie dotyczącym podpalenia samochodu jednego z arbitrów sędziowie tamtejszej ekstraklasy podjęli decyzję o rozpoczęciu strajku, a rozgrywki na najwyższym szczeblu w tym kraju zostały zawieszone. "Kampania terroru trwa tam prawie dekadę" - donosi "The Guardian".

Aris Limassol
fot. Grzegorz Wajda/REPORTER/East News

Sędziowie piłkarscy na Cyprze rozpoczęli strajk na czas nieokreślony po ostatnim incydencie dotyczącym podpalenia samochodu. Cypryjska federacja (CFA) zawiesiła mecze najwyższej klasy rozgrywkowej do odwołania. - Nasze wsparcie dla sędziów i ich rodzin jest niekwestionowane - głosi komunikat.

Sędziowie na Cyprze zdecydowali się na tak radykalny krok po podpaleniu samochodu należącego do matki jednego z nich, co stanowi najnowszy incydent w kampanii terroru trwającej prawie dekadę - donosi "The Guardian". Domagają się poprawy środków bezpieczeństwa dla siebie i swoich rodzin.

Redakcja poleca

Liga cypryjska zawieszona. "Terror"

Ostatnie doniesienia z Wyspy Afrodyty informują, że auto należące do matki sędziego Menelaosa Antoniou stanęło w płomieniach w poniedziałek wcześnie rano. Policja potwierdziła, że prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Antoniou poprowadził niedzielny mecz 4. kolejki ekstraklasy pomiędzy Arisem Limassol (z Mariusz Stępińskim i Karolem Struskim w składzie - przyp. red.) a Pafos FC. Poniedziałkowe spotkanie Salamina - Ethnikos zostało przełożone na inny termin. CFA potwierdziła strajk sędziów z powodu „powtarzających się złośliwych działań” wobec nich.

Poniedziałkowy incydent jest ostatnim z długotrwałej listy aktów przemocy. W czerwcu w siedzibie Cypryjskiego Stowarzyszenia Sędziów wybuchła bomba, a w 2020 roku znaleziono ładunek wybuchowy w aucie jednego z arbitrów, co spowodowało tygodniowe zawieszenie rozgrywek. Poprzednie niebezpieczne zdarzania miały miejsce w 2015 roku, w tym kolejny dotyczył matki sędziego i spekulowano, że przyczyna ataków ma związek z próbą ustawiania meczów w cypryjskiej piłce nożnej. Prezes Stowarzyszenia Sędziów, George Papoutsos, podkreślił, że problem z zastraszaniem arbitrów dotyczy także niższych klas rozgrywkowych.

Nie przegap

PAP