Obserwuj w Google News

Ukrywał się przed sądem przez 20 lat. Dostał zaskakująco niski wyrok

1 min. czytania
31.05.2023 18:12
Zareaguj Reakcja

Równo 20 lat zajęło angielskim władzom odnalezienie sprawcy brutalnego ataku na tle rasistowskim, do którego doszło w miejscowości Bracknell, znajdującej się między Londynem i Reading. 39-latek, który pobił mężczyznę, w tym tygodniu stanął przed sądem.

Ukrywał się przed sądem przez 20 lat. Dostał zaskakująco niski wyrok
fot. Adam STASKIEWICZ/East News

Do ataku doszło po meczu Celticu z Liverpoolem, który był rozgrywany w 2003 roku, w ramach Pucharu UEFA. Gordon Colquhoun, obecnie mający 39 lat, dotkliwie pobił Dale’a Clarka. Jak podają angielskie media, po ataku Colquhoun pozostawił ofiarę z rozbitą twarzą i podbitym okiem.

Skąd w opisie ataku znalazł się opis, który wskazywał na rasistowską motywację napastnika? Według służb, Colquhoun zapytał Dale’a Clarka, czy jest Anglikiem. Po tym, jak padła odpowiedź twierdząca, napastnik i jego kolega rzucili się na mężczyznę.

Prokurator Sarita Basra tak opisała okoliczności zdarzenia: „Na miejsce wezwano pogotowie. Tuż po tym, jak pobiliście mężczyznę, krzyczeliście i wyzywaliście go”.

Redakcja poleca

Prokurator do napastnika: schowałeś głowę w piasek

Colquhoun przyznał się do winy, jednak uniknie kary. W 2004 roku, czyli tuż po ataku, mężczyzna uciekł do Szkocji. Po latach sprawa została umorzona. Napastnik odsiedzi jedynie karę za niestawienie się do sądu po tym, jak dokonał wykroczenia. Za kratkami spędzi 21 dni.

Odczytująca wyrok sędzia Sarah Cambell stwierdziła: "Jesteś dorosły mężczyzną. Miałeś 20 lat na załatwienie tej sytuacji, ale zdecydowałeś, że tego nie zrobisz. Schowałeś głowę w piasek".

RadioZET.pl