Obserwuj w Google News

Bunt polskich piłkarzy przeciwko UEFA. Tak zareagowali zawodnicy

2 min. czytania
18.11.2023 15:53
Zareaguj Reakcja

Polscy piłkarze od lat 21 w piątek rozegrali mecz z Izraelem w ramach eliminacji do Euro 2025. Jeszcze przed spotkaniem UEFA podjęła decyzję o nie zezwoleniu na minutę ciszy poświęconej ofiarom Hamasu. Mimo to młodzi zawodnicy postanowili rozegrać to po swojemu.

mecz Polska - Izrael
fot. AJC Central Europe/X screen

Reprezentacja Polski do lat 21 w piątek w Łodzi rywalizowała z Izraelem w ramach eliminacji do mistrzostw Europy, które w 2025 roku odbędą się na Słowacji. Biało-czerwoni wygrali 2:1 po bramkach Miłosza Matysika i Szymona Włodarczyka, ale to nie było najważniejszym wydarzeniem tego dnia. Wszystko zaczęło się tuż na początku spotkania, kiedy drużyna Adama Majewskiego okazała solidarność z przeciwnikami.

Bunt polskich piłkarzy przeciwko UEFA

Warto zaznaczyć, że wcześniej UEFA otrzymała wniosek z prośbą o przeprowadzenie minuty ciszy ku pamięci ofiar, którzy zginęli w wyniku ataku grupy terrorystycznej HAMAS. Ostatecznie organizacja nie wyraziła na to zgody. Jednak to nie powstrzymało zawodników. Gracze obu zespołów ustalili, że po pierwszym gwizdku sędziego zostaną na miejscu i wstrzymają się z przeprowadzeniem pierwszej akcji.

Zaraz po pierwszym kopnięciu piłki piłkarze stanęli na baczność i trwali w tej pozycji przez około pół  minuty, a później wrócili do rywalizacji. The Times of Israel pisał, że zachowanie Polaków spotkało się z bardzo dobrymi opiniami w tamtejszych mediach.

Źródło: Radio ZET/X

Nie przegap