Obserwuj w Google News

Tragedia po derbach. W bójkach na ulicy zginęły dwie osoby

1 min. czytania
03.05.2023 10:20
Zareaguj Reakcja

Dwóch kibiców zginęło, a 14 zostało rannych w zamieszkach na ulicach Medellin, które wybuchły po derbowym meczu między Independiente – Atletico Nacional (1:3). Według raportów policji, grupy fanów obu drużyn rzuciły się na siebie „trzymając ostre narzędzia”.

Tragedia po derbach. W bójkach na ulicy zginęły dwie osoby
fot. Screen

Ofiary ataków, fani Independiente de Medellin, miały 25 i 34 lata. Ich ukochana drużyna przegrała derby z Atletico Nacional 3:1. Fani obu zespołów po wyjściu ze stadionu Atanasio Girardot rzucili się na siebie i zaatakowali „ostrymi narzędziami” oraz "bronią białą", czyli pałkami i kastetami.

Burmistrz Medellin zapowiedział, że za znalezienie sprawców ataku na kibiców czeka nagroda wysokości 200 milionów pesos, czyli 43 tys. dolarów.

W czwartek, wysocy rangą działacze piłkarscy i rządowi spotkali się, aby rozważyć, jakie sankcje wprowadzić przeciwko osobom, które zachęcają do przemocy na kolumbijskich stadionach sportowych. To niestety częste zjawisko.

Redakcja poleca

Kilka tygodni temu mecz pomiędzy uniwersyteckimi drużynami piłkarskimi został zakończony po 30 minutach po tym, jak fajerwerki zostały rzucone na boisko, raniąc kilka osób: w tym członków personelu pomocniczego, kibiców i policjanta. Do tego, kibice Atletico Nacional w kwietniu starli się z policją po wyjściu ze stadionu.

RaduiZET.pl/PAB