To już potwierdzone. Wiadomo, co z Christianem Atsu po trzęsieniu ziemi

07.02.2023 10:32

Jak poinformował wiceprezes Hataysporu, Mustafa Ozak, Christian Atsu został wyciągnięty żywy spod gruzów po trzęsieniu w ziemi w Turcji i przewieziony do szpitala - Jest ranny - powiedział działacz.

Christian Atsu
fot. OZAN KOSE/AFP/East News

Ghański piłkarz Hataysporu, Christian Atsu, został znaleziony i wyciągnięty żywy spod gruzów po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Turcję - poinformował wiceprezes jego klubu. - Christian Atsu został wyciągnięty ranny, ale żyje. Niestety pod gruzami wciąż znajduje się nasz dyrektor sportowy Taner Savut - przekazał rozgłośni Radyo Gol Mustafa Ozak.

31-letni Ghańczyk, były zawodnik m.in. FC Porto, Newcastle United czy Malagi, był wśród zaginionych po poniedziałkowym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Turcję i Syrię.

Wiadomo, co z Christianem Atsu po trzęsieniu ziemi

Atsu długo był na liście zaginionych, a później docierały na jego temat sprzeczne informacje. Wcześniej spod gruzów wyciągnięto kilku innych piłkarzy i pracowników klubu Hatayspor.

Wielokrotny reprezentant Ghany, który jednak ostatni raz wystąpił w drużynie narodowej w 2019 roku, w niedzielę zdobył jedyną bramkę w meczu ligowym z Kasimpasą. Na poniedziałek planowane były trzy inne mecze, ale po katastrofie zostały odwołane.

Po obu stronach granicy turecko-syryjskiej ratownicy i mieszkańcy wciąż poszukują ludzi uwięzionych w rumowiskach. Obszar dotknięty kataklizmem rozciąga się na ponad 330 km - od syryjskiego miasta Hama do tureckiego Diyarbakir. Według ostatnich danych zginęło ok. 5000 osób, a co najmniej cztery razy więcej zostało rannych.

RadioZET.pl/PAP