Klub potwierdził śmierć piłkarza. Zginął w trzęsieniu ziemi w Turcji

08.02.2023 07:57

Taner Kahriman nie żyje. 25-letni obrońca drużyny Maras Istiklal zginął w trzęsieniu ziemi, jakie w poniedziałek nad ranem nawiedziło Turcję i Syrię. Śmierć zawodnika potwierdził jeden z jego byłych klubów, Orduspor.

Taner Kahriman
fot. Orduspor/Twitter

Trzęsienie ziemi w Turcji i w Syrii o magnitudzie 7,7 stopnia, ze wstrząsami wtórnymi dochodzącymi do 7,5 stopnia, nawiedziło ten region w poniedziałek. Od tego czasu lawinowo rośnie liczba zmarłych. Obecnie to już ponad osiem tysięcy, ale ostateczny bilans z pewnością będzie jeszcze bardziej tragiczny. Spod zawalonych budynków wciąż wyciągane są ciała. Na szczęście ratownikom, w tym polskiej grupie HUSAR, udaje się niekiedy wydobyć żywych.

W kataklizmie zginęło też co najmniej kilkoro sportowców. Jeszcze w poniedziałek potwierdzono śmierć 28-letniego bramkarza Yani Malatyasporu, Ahmeta Eyupa Tursklana, a kilkanaście godzin później dowiedzieliśmy się o zgonie siatkarskiego małżeństwa - Betuli Cobany Cakiry i Bedrettina Cakira. Pod gruzami znalazły się całe drużyny, w tym żeński zespół z Hatay. Niestety kolejne tragiczne wieści przekazał klub Orduspor.

Taner Kahriman zginął w trzęsieniu ziemi

W trzęsieniu ziemi w Turcji zginął 25-letni były obrońca tej ekipy Taner Kahriman. Ostatnio bronił barw Marasa Istiklalu.

"Nasz były piłkarz znalazł się pod gruzami w wyniku trzęsienia ziemi. Po długiej akcji ratowniczej przewieziono go do szpitala, a tam zmarł. Niech Bóg się nad nim zlituje" - napisano w komunikacie.

RadioZET.pl/Orduspor