Marciniak sędzią w prestiżowym meczu. Poprowadzi półfinał Superpucharu

26.01.2023 15:18

Po świetnie poprowadzonym finale mistrzostw świata Szymon Marciniak nie może narzekać na ilość ofert z zagranicznych lig. Polski sędzia kolejny raz wyjedzie za granicę i poprowadzi półfinału Superpucharu Arabii Saudyjskiej.

Szymon Marciniak poprowadzi półfinał Superpucharu
fot. Jonathan Moscrop/Associated Press/East News

Szymon Marciniak wyprowadzi na boisku piłkarzy 26 stycznia o godzinie 16:00. Wtedy też w półfinale Superpucharu Arabii Saudyjskiej zmierzą się ze sobą  Al-Feiha oraz Al-Hilal. W drugim półfinale będziemy mogli zobaczyć pojedynek drużyny Crisitano Ronaldo Al-Nassr z  Al-Ittihad.

Dla polskiego arbitra będzie to już czwartek spotkanie po mistrzostwach świata w Katarze. Sędziował on zawody Saudi Pro League (saudyjska ekstraklasa), egipskiej Premier League czy krajowego pucharu Cypru. Przypomnijmy, że po finale MŚ 2022 Marciniak zebrał kapitalne noty, stąd też duże zainteresowanie jego pracą w ligach zagranicznych.

Duże wyróżnienie dla Marciniaka

Już teraz wiadomo, że sędzia z Płocka nie będzie brany pod uwagę w obsadzie sędziowskiej na 18. kolejkę PKO Ekstraklasy. Wszystko przez odbywające się w tym samym czasie zgrupowanie arbitrów UEFA w Rzymie.

Marciniak w obecnym sezonie poprowadził dziewięć meczów naszej ligi. Ostatni raz pojawił się na polskich boiskach 8 października 2022 roku. Wówczas gwizdał w meczu Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze (4:1).

loader

RadioZET.pl