Obserwuj w Google News

Szokujące doniesienia "Piłkarskiej Mafii". "Fryzjer" chce ułaskawienia

2 min. czytania
17.11.2023 09:29
Zareaguj Reakcja

Jak poinformował w piątek blog "Piłkarska Mafia", Ryszard F. pseudonim "Fryzjer", skazywany cztery razy za udział w ustawianiu meczów, złożył wniosek o ułaskawienie. Sprawa trafi jednak do prezydenta tylko wtedy, gdy przynajmniej jeden z wrocławskich sądów zaopiniuję prośbę skazanego pozytywnie.

Fryzjer
fot. TVN24/screen

O tym, że Ryszard F. pseudonim "Fryzjer" złożył wniosek o ułaskawienie, poinformował blog "Piłkarska Mafia" rzecznik Sądu Okręgowego we Wrocławiu, który nie podał jednak uzasadnienia tej prośby skazanego. Sędzia Marek Poteralski podał jedynie, że został on zaopiniowany w tej jednostce negatywnie.

Negatywnie wniosek zaopiniował również Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, ale także prokurator stwierdziła, że nie ma podstaw do ułaskawienia Ryszarda F., w związku z czym możemy spodziewać się, że ta prośba "Fryzjera" nie będzie miała dalszego biegu. Tak wskazują bowiem przepisy w kodeksie postępowania karnego.

"Fryzjer" chce ułaskawienia

Co ciekawe, sam skazany nie uczestniczył w rozprawach wrocławskich sądów, gdyż nadal odsiaduje swoją karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym we Wronkach. 3 listopada minął rok, od kiedy Ryszard F. zgłosił się do więzienia.

Redakcja poleca

Przypomnijmy, że "Fryzjer" został skazany za udział w ustawianiu meczów piłkarskich w Polsce cztery razy. Jeden z takich wyroków wydał mu w grudniu 2019 roku Sąd Okręgowy we Wrocławiu, skazując go na 4,5 roku więzienia (w listopadzie Sąd Apelacyjny we Wrocławiu to utrzymał). Kolejne 2,5 roku odsiadki otrzymał prawomocnie w kwietniu 2023 roku.

Warto również nadmienić, że nie tak dawno Sąd Najwyższy przyjął do rozpatrzenia skargę kasacyjną Ryszarda F. w procesie dotyczącym "gangu Fryzjera" i niewykluczone, że wspomniany wyżej wyrok z grudnia 2019 może zostać uchylony. Oznaczałoby to, że trwająca obecnie "odsiadka" "Fryzjera" stałaby się nieważna. Termin rozpatrzenia kasacji nie został jeszcze wyznaczony.

Źródło: Radio ZET/Blog "Piłkarska Mafia"

Nie przegap