Obserwuj w Google News

Szokująca decyzja reprezentantki Polski. Zakończyła karierę w wieku 21 lat

2 min. czytania
29.05.2023 19:39
Zareaguj Reakcja

Szokująca decyzja Zofii Buszewskiej. Prawa obrończyni piłkarskiej reprezentacji Polski kobiet postanowiła zakończyć karierę w wieku 21 lat. "Mogłabym w tym momencie rozpisać się bardziej, ale... po co? Każdy, kto był nawet na chwilę w tym środowisku, wie, o czym mowa" - napisała zawodniczka na Instagramie.

Zofia Buszewska
fot. Instagram/zosiabuszewska

Zofia Buszewska, która 20 razy wystąpiła w  reprezentacji Polski, ogłosiła zakończenie piłkarskiej kariery w wieku 21 lat. Za kadencji selekcjonerki Niny Patalon była podstawową zawodniczką drużyny narodowej.

Piłkarka, która grała na prawej obronie, wiadomość o rozstaniu z futbolem przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Piłce zawdzięczam wiele. Przeżyłam z nią i dzięki niej wspaniałe chwile, ale też te trudniejsze, które ukształtowały mój charakter. Pewnie, gdyby nie moja odwaga, nadal bym w tym trwała, zatracając w pewnym sensie siebie. A ktoś mądry powiedział: masz jedno życie, zadbaj w nim przede wszystkim o siebie" - zaznaczyła.

Redakcja poleca

Zofia Buszewska kończy karierę w wieku 21 lat

Buszewska występowała w meczach eliminacji tegorocznych mistrzostw świata, które odbędą się w Australii i Nowej Zelandii. Polki zajęły trzecie miejsce w grupie i nie awansowały do turnieju finałowego. Zostały wyprzedzone przez Norweżki i Belgijki. Po raz ostatni z orłem na piersi zagrała 11 kwietnia w przegranym 1:4 sparingu z Holandią.

"Futbol pozostanie moją pasją. Do tej pory przecież stanowił on większą część mojego życia. Ale jest wiele aspektów w naszej kobiecej piłce, które skutecznie i sukcesywnie zabierały moją radość z grania. Zbyt wiele" - uzasadniła.

Buszewska była zawodniczką Czarnych Sosnowiec. Na początku marca w 12. kolejce Ekstraligi strzeliła trzy gole w wygranym 8:1 meczu z HydroTruck Radom. 21-latka nie podała dokładnych powodów swojej decyzji: "Mogłabym w tym momencie rozpisać się bardziej, ale... po co? Każdy, kto był nawet na chwilę w tym środowisku, wie, o czym mowa" - zakończyła swój wpis na Instagramie.

RadioZET.pl/PAP