Szczere słowa Nawałki o Fernando Santosie. "Śmiać mi się chce"

31.01.2023 14:41

Adam Nawałka w wywiadzie dla "Faktu" nie krył zachwytu nad zatrudnieniem przez PZPN byłego selekcjonera reprezentacji Portugalii Fernando Santosa. - To trener najwyższej klasy. Śmiać mi się chce, gdy ktoś mówi, że to "defensywny" szkoleniowiec - stwierdził.

Szczere słowa Nawałki o Fernando Santosie. "Śmiać mi się chce"
fot. East News

Po miesiącu saga dotycząca tego, kogo Polski Związek Piłki Nożnej zatrudni jako następcę Czesława Michniewicza, dobiegła końca. Cezary Kulesza ogłosił nowym selekcjonerem reprezentacji Polski byłego szkoleniowca Portugalczyków - Fernando Santosa.

- To był bardzo trudny wybór, ale dotarliśmy do celu. Przede wszystkim zależało nam na tym, aby kolejny selekcjoner miał już doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji - komentował decyzję Kulesza.

Nawałka o Santosie: "Śmiać mi się chce"

Teraz wybór Santosa na trenera polskiej kadry skomentował były już selekcjoner biało-czerwonych - Adam Nawałka. - Patrząc na innych kandydatów, to bardzo dobry wybór, choć liczyłem, że nowym selekcjonerem zostanie Polak - przyznał w rozmowie z "Faktem" Nawałka.

Zapytany przez tabloid, czy w PZPN-ie został w ogóle poruszony temat jego własnej kandydatury, były szkoleniowiec Lecha Poznań odpowiedział przecząco. Wracając do Santosa odniósł się, że śmieszą go głosy wśród polskich ekspertów i kibiców, jakoby Portugalczyk był selekcjonerem "defensywnym, przez co pasuje do polskiej kadry".

- Nikomu nie można odbierać prawa do własnej opinii, ale śmiać mi się chce, gdy coś takiego słyszę - wypalił. - Fernando Santos potrafi maksymalnie wykorzystać możliwości drużyny, a wiadomo, że zespół zawsze buduje się od bardzo solidnej organizacji gry obronnej całej drużyny. To warunek dla tych, którzy chcą zdobywać trofea - dodał.

loader

RadioZET.pl/Fakt