Obserwuj w Google News

Sławomir Peszko debiutuje w zupełnie nowej roli. I nie chodzi tu o MMA

2 min. czytania
18.09.2023 16:28
Zareaguj Reakcja

Sławomir Peszko został nowym trenerem Wieczystej Kraków. Były reprezentant Polski i włodarz federacji Clout MMA tymczasowo przejął obowiązki od zwolnionego w poniedziałek Macieja Musiała.

Sławomir Peszko
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Sławomir Peszko od jakiegoś czasu kojarzony był przede wszystkim z freakowym MMA. Do spółki z Lexy Chaplin jest twarzą federacji Clout. Jego nowa rola nie jest jednak w żaden sposób powiązana ze sportami walki. Ku dużemu zaskoczeni swoich sił spróbuje teraz jako trener.

Sławomir Peszko tymczasowym trenerem Wieczystej Kraków

"Dziś Maciej Musiał przestał pełnić obowiązki I trenera Wieczystej Kraków. Dziękujemy za wkład w wyniki zespołu i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Maciej Musiał objął stanowisko trenera Wieczystej przed rozpoczęciem obecnego sezonu. Przez ten czas poprowadził zespół w 8 spotkaniach ligowych, z których 5 zakończyło się zwycięstwem, a 3 porażką. Stanowisko pierwszego trenera tymczasowo objął Sławomir Peszko - poinformowała Wieczysta na swojej stronie internetowej.

Peszko jeszcze nie tak dawno był zawodnikiem Wieczystej. W krakowskim klubie grał od 2020 roku. Wcześniej był piłkarzem takich drużyn jak Lechia Gdańsk, Wisła Kraków czy Lech Poznań.

Wieczysta Kraków zwolniła trenera Macieja Musiała

Wieczysta po ośmiu kolejkach nowego sezonu zajmuje czwarte miejsce w grupie 4 III ligi. Wygrała pięć meczów i zanotowała trzy porażki. Ostatnio udało jej się wygrać 3:2 z drużyną Orlęt Radzyń Podlaski.

Nie przegap